Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod błędu 0243 co to?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu mam problem- pojawia mi sie na komunikat Check Injection, auto troszkę traci wtedy moc.

Po podłączeniu na kompie pokazało dwa błędy:

- 0243 zawór regulacji ciśnienia doladowania - przerwa w obwodzie

- 0243 elektrozawór regulacji ciśnienia doładowania; zwarcie do masy

I przy okazji bład:

- 0530 odwód czujnika czynnika chłodzącego; napięcie poza zakresem tolerancji - nieciągły (niby uszkodzony czujnik, klima nie działa, przed zimą chłodziła aż za mocno)

Obydwa błedy niby mówią o ciśnieniu doladowania, jednak mechanik nie był w stanie stwierdzić czy to na 100% to...a nie chce testować metodą prób i błędów i wymieniać wszystkie czujniki. Mechanik wspominał też że moze to być uszkodzony EGR.

Czasami przy pokazaniu się błędu i dynamiczniejszej jazdy wypinała się rurka od dolotu - taka mała przechodząca w ok. wtrysków - może to być spowodowane zbyt dużym cisnieniem (nie znam się, próbuje sobie dopasować usterki:)

Mechanik sprawdzał jeszcze sprężanie, jednak akurat wtedy nie bylo błędu i wszystko niby dobrze...

Dodam że błąd sam się pojawia - po zgaszeniu i odpaleniu auta, oraz po którymś ponownym odpaleniu (najczęściej jak odstoi troche) sam gaśnie- i wtedy moc wraca, turbinka śmiga aż miło.

Jeśli będzie potrzeba poszukam jakiegoś speca elektryka od renault, ale póki co mam dość... może uda się zdiagnozować usterkę po tych błędach.

A może być to spowodowane uszkodzoną wiązką? Jest jakaś wziązka której uszkodzenie mogłoby skutkowac pojawieniem się tych trzecb błędów? (Łącznie z klimą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to być uszkodzony EGR.

Z tego co wiem to te silniki nie mają EGR-a. To nie diesel.

Poza tym z kodów wynika, że raczej nie podłączałeś pod CLIPA. Podłącz gdzieś pod CLIPA, wykasuj nim błędy i wtedy zobacz co pojawi się znowu. Jak potwierdzi Ci błędy czujników, to niestety musisz je wymienić, bo inaczej się nie upewnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym EGR to tak, oczywiście źle go zrozumiałem i chodziło o elektrozawór, EGR mi został w głowie jak się naczytałem o tym kodzie błędu ale w dieslach:)

 

Jeśli CLIP to to małe przenośne urządzenie - to nie, był podłączony pod zwykłego lapka, jakiś program Delphi czy coś takiego, i błąd był kasowany tym programem.

 

Dzięki za opis postępowania. Pokaże mechanikowi. A jest możliwość żeby błąd występował przez wypinającą się rurkę od dolotu (na foto zaznaczone)?

Zacznę od zakupu dwóch obejm metalowych i skręcenia rurki która wypada. Jak błąd znowu będzie wyskakiwał - wg. instrukcji w opisie.

post-94960-0-13394300-1490790601_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sproboj programem maxiecu wersja demo 10 uruchomien(tam masz ponad 20 marek samochodow) i kabel elm327(nie łaczy nie ktorymi modułami np. programowanie ustawienia , napewno kasujesz i odczytasz bledy i poglad parametrow itp.) np.1.5a na usb lub mpm-com.

odczytasz bledy jak orginalny urzadzeniu bez zadnych cyfr na poczatku.np df131

pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomogła wymiana elektrozaworu - zakupiona używka - nowy nie do dostania, nawet w serwisie autoryzowanym sprawdzali i nie ma dostępności we Francji...a że te zawory lubią podobno lecieć, jeśli skończą się używki to biada nam....:) Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!