Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie miski olejowej - wymiana oleju silnikowego i filtra oleju


teslabox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów!

 

Otóż zbliża się czas wymiany oleju silnikowego oraz wszystkich filtrów. Zastanawiam się nad demontażem miski olejowej i wyczyszczenia jej z osadów.

Wiem, że nie wszyscy mechanicy chcą/lubią tę czynność z racji uporczywości prac przy demontażu miski olejowej lub/i trudnego dostępu do śrub montażowych, których jest dużo i życzą sobie dość wysokie kwoty za tę usługę (i nie wiem czy mówią to specjalnie - na odczepkę czy faktycznie tyle jest przy tym pracy?).

Dlatego chciałem zapytać doświadczonych posiadaczy Megane II ph I czy w tym modelu łatwo demontuje się miskę olejową?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi w tym temacie.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy trochę jest. Cały problem w upierdliwych śrubach torx. Część z nich jest wpuszczonych w otwory miski. Trzeba mieć dobrą nasadkę, dobić nią śrubę przed odkręcaniem by pewnie siedziała i nie obrobiła się. Po wymianie uszczelki lubi olej cieknąć. Należy zwrócić uwagę na uszczelnienie przy podporach zewnętrznych wału. Znajdziesz gdzieś temat, gdzie jest opis wymiany uszczelki, schemat dokręcania śrub. Jeżeli nie ma wycieków z miski olejowej nie ruszał bym jej. U mnie po zdjęciu nie było brudu, szlamu a i sam smok nie ma tendencji do zapychania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zakupione niedawno ?

Jaki olej używasz i co ile zmieniasz?

Proponuje zainteresować się ; Zatarcie turbiny i silnika 1.9dci (F9Q B800)

-ciśnieniem oleju na zimnym i gorącym silniku,(ew. wymiana pompy oleju )

-stanem panewek ,

-stanem odmy olejowej ,

-stanem magistrali olejowej turbiny ,

-wymień filtr oleju na Purfluxa LS 933

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!