Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd - wymiana paska


jakubmierzejewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

to mój pierwszy wpis na forum. Moj samochód to Renault Megane Coupe 1.6 16V 1999

Niestety dotknął mnie problem przetartego paska (może ktoś wie czemu się tak dzieje?), który wkręcił się w kółka rozrządu.

 

Został zdjęty pasek, teraz trzeba ustawić rozrząd. Mam blokadę.

blokada została kupiona taka: http://allegro.pl/show_item.php?item=5147344167&snapshot=MjAxNy0wMy0wOFQwNzo0ODozM1o7YnV5ZXI7ODRiMWMwYzUwMTA2ODZjYTRlZDk1YTkwNGVlODFiYjM1OWQ5NDZkM2VlZDcyMmY2MjViYmE4ZWQ5ZjgxYzY1Yw==

 

Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić? Słyszałem że w mojej wersji jest z tym problem. I chciałbym zasięgnąć rady kogoś kto już miał z tym do czynienia.

Przeszukałem parę forów, ale nic konkretnego nie znalazłem. A jak już było to z powygasanymi linkami do zdjęć. :(

Robi to mechanik po znajomosci z rodziny, ale nigdy nie robil tego w tym samochodzie, więc robie research żeby nie popełnić żadnej głupoty.

 

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów

i liczę na ratunek

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś naiwny stwierdzając że po takiej awarii wystarczy zmienić pasek. nie wiadomo co się stało z zaworami , jak silnik zgasł w czasie jazdy , czy były duże obroty jego ? To żle wróży. Kij nie mechanik jak nie zna zasad obchodzenia się z rozrządem 16v , nie pozwól mu grzebać przy aucie , tym bardziej że jak po znajomości = naprawa usługa bez konsekwencji. Ale to ty decydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spadło. Samochód już jest rozebrany. Zawory sprawdzone. Wszystko ok. Silnik był na niskich obrotach, po prostu się zatrzymał. Powoli oczywiście. czyli obroty zaczeły spadać, i zgasł płynnie schodząć od 1000 do 0. Pasek został ściągniety nierozważnie (tak mi się wydaję) przez niego, bez blokady. i teraz jest problem (tak mi sie wydaje). Powiedział że powie mi co z nim jutro, ale ja już za wczasu staram się znaleźć info jak ustawić rozrząd. Pasek nie przeskoczył podczas tej awarii. Zawsze robie na pasku slad markerem olejowym, i nic nie przeskoczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że będzie silnik działał. Nie jestem w stanie ci powiedzieć jak ustawić " rozjechany" rozrząd. Jak dojdziesz jak ma być ustawiony to załóż (oczywiście nowy) pasek spróbuj czy silnik odpali, po czym wymień komplety rozrząd. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!