Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Metaliczny dźwięk po włączeniu AC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

To mój pierwszy post na forum Megane :) Dotychczas forum dużo już mi pomogło, ale przejrzenie tematów o hałasującej klimie nie było wystarczające, bo nie wiem który post opisuje ten problem co mój.

Jakiś czas temu kupiłem Megane II phI 1,5 dCi z 2005 roku i od początku miałem problem z hałasem z klimy. Dotychczas nie musiałem jej używać często, ale robi się coraz cieplej i czas coś z tym zrobić. Problem polega na pojawieniu się hałasu po włączeniu klimatyzacji AC (na samym nawiewie jest cisza). Brzmi to tak:

Poprzedni właściciel mówił, że to wentylator (faktycznie po dźwięku można pomyśleć, że coś się gdzieś ociera), potem jakiś mechanik mówił że to może być do nabicia (choć znowu poprzedni właściciel zapewniał że niedawno nabijał), a z kolei na forum widziałem jeszcze masę innych sugestii (np. liść).

Dźwięk pojawia się tylko jeśli klima ma coś do roboty (przy włączonym AC, ale niższej temperaturze na zewnątrz niż w kabinie dźwięku nie ma).

Czy ktoś spotkał się z takim dźwiękiem i wie co z tym zrobić?

 

Dodano: 30 kwi 2017 - 19:20

@up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, upały idą do nas po woli, więc sprawdź ilość czynnika, ewentualnie dobij, będziesz miał na przyszłość, filtr pyłkowy zapewne wymieniałeś, weź drugą osobę, jedna w samochodzie, druga przy wentylatorze, jeden odpala klimę, a drugi słucha czy dźwięk zaczyna się gdzieś w tych rejonach, po jakiejś chwili niech wyłączy i słuchaj dalej czy dźwięk gdzieś z tych okolic zanika, jeśli nie to trzeba szukać gdzieś dalej.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!