Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Karta Hands Free - nie działa wcale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem niedawno Megane 3 i jedna karta działa bez zarzutu, nie muszę wkładać jej do czytnika, a gdy włożę normalnie ją czyta. Druga natomiast nie działa, otwieranie nią auta także jest niemożliwe. Myślałem że to problem z baterią ale wtedy czytnik normalnie by ją rozpoznał a wyświetla mi komputer komunikat "karta nierozpoznana". Co się mogło jej stać?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podjechać z tą kartą do salonu Renault i poprosisz o sprawdzenie danych pojazdu. Poproszą o dowód rejestracyjny, położą kartę na specjalnym czytniku i karta powie wszystko o samochodzie z którego pochodzi. Może okazać się, że dane z karty dotyczą nie Twojego samochodu. Usługa jest bezpłatna.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucanie drugiej karty od innego auta to wręcz nagminne u handlarzy ale i nie tylko. Prywatni też tak robią. Przyjeżdża do mnie mnóstwo ludzi niby naprawić a się okazuje, że karta sprawna ale do innego auta :)

Do trójek dorobienie karty nie jest tanie, a kupujący rzadko to sprawdzają albo sprzedawcy mówią, że pewnie bateria słaba i dlatego nie działa. Normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli dajmy na to ta karta nie jest od tego auta, to da się ją przeprogramować? Czy można ją wtedy wywalić do kosza? Albo udawać że wszystko jest ok?

Zawsze mogę do handlarza podjechać i się dowiedzieć czy mnie chciał oszukać czy nie.

 

I dlaczego prywatni też tak robią? Nagle wszystkim karty giną?

Edytowane przez Konrados1906
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego prywatni też tak robią? Nagle wszystkim karty giną?

JAk sprzedawałem kiedyś auto, kupujący przy już podpisywaniu umowy dowiedział się, że nie mam dwóch kluczyków. Trzeba było wtedy 5 stówek opuścić na koniec. Mogłem kupić za kilkadziesiąt złotych używany kluczyk i gościa oszukać. Jak by co - taki dostałem od poprzedniego właściciela.

 

Niestety ludzie tak robią. Do Ubezpieczenia AC też trzeba mieć dwa ale już nikt nie sprawdza czy oba działają.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden kluczyk ginie wszystkim?

Nie wszystkim ale jest to częste. Za to nagminne jest to, że auto z zagranicy ma jeden kluczyk, zwłaszcza z Francji.

Być może dlatego, że ktoś ma stłuczkę, zabiera auto laweta z jednym kluczykiem. Ubezpieczenie się rozlicza z właścicielem a ten już nie donosi tego kluczyka bo i po co. Auto kupuje polski handlarz itd.

Dzięki temu, że mnóstwo ludzi ma jedną kartę, ja mam robotę :)

Edytowane przez TheOktik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!