Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - megane IV 1,2 130 km


Rekomendowane odpowiedzi

takie brzeczenie miałeś od początku? . Bo ja zauważyłem gdzieś przy 2500 km to trzeba serwis przyciskać  bo być może to ten łąńcuszek rozrządu . Jak będziesz w serwisie wspomnij o tym , może jak będzie nas więcej zaczną w końcu działać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też . ja też pojadę bo byłem umówiony teraz ale odwołali mi wizytę .

 

A jak jedziesz tak około 80 lub więcej na 4 lub 5 i lekko przyciśniesz sprzęgło dodając gazu  to słyszysz takie coś jak by wiatrak ocierał o blachę ? Żeby to sprawdzić musisz doprowadzić do poślizgu sprzęgła. Bo to właśnie to słychać a w sumie ten łańcuszek to może być dobry kierunek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Mam bardzo podobne objawy przy przebiegu 1000 km. Byłem dzisiaj w serwisie i zrobiliśmy jazdę próbną. Siedząc na fotelu pasażera

ten odgłos jest słabo słyszalny, ale prowadząc auto słychać go dość wyraźnie. W opinii serwisu nie dzieje się nic niepokojącego.

Nie mieli też na razie takich zgłoszeń. Będę z tym jeździł i zobaczę czy będzie się pogarszać. Jeśli to sprawa mechaniczna to pewnie wyjdzie w trakcie użytkowania.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dziwne że w systemie tego nie mają bo na Słowacji ludzie zgłaszają takie rzeczy i ja sam jeździłem z tym z 4 razy mam zrobione 22 tyś a zauważyłem to przy 3 tyś a w serwisie mówią że póki nic się nie dzieje jeździć wszystko w normie i to nie jest świst turbiny a kolega wyżej jak nie ma takich problemów to nie się nie wypowiada. Mi się wydaje że na bank to coś w sprzęgle.  Bywasz w Krakowie ? albo Rzeszowie ?

Edytowane przez ENDIPOK55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale silnik,skrzynia jest opisane o dziwnych odgłosach przy przyspieszaniu między 2200 a 2800 obr.silnika i tam niby winny był u niektórych łańcuch rozrządu,była też wymieniana pompa oleju stwierdzoną jej wadę a co za tym idzie rozrząd ,dlatego że napinacz jest hydrauliczny.To coś podobnego czy całkiem inne dzwięki i w innych okolicznościach? bo celujecie widzę w sprzęgło lub skrzynię.Będąc niedawno w ASO zapytałem serwisanta o temat z rozrządem i pompą w tych silnikach czy mieli zgłoszenia lub robili takie naprawy,spojrzał na mnie z niedowierzaniem,że w nowych silnikach są takie problemy więc nie wiem co tu jest grane.Gość powiedział,że sam jest w posiadaniu takiej megany z tym silnikiem nie miał z nim problemów podstawą jest zmieniać olej co 12-15 tyś nie co 30 jak podaje producent,pilnować stan oleju by był na max.(zdarzają się silniki które podbierają olej)ma to duży wpływ na hydrauliczny napinacz łańcuszka rozrządu i czasami w miarę możliwości przegonić silnik przy rozpędzaniu na większych obrotach.

Ja u siebie jedynie słyszę delikatny świst turbiny gdy silnik jest zimny przy rozpędzaniu ale to zanika tak po 1-2km od uruchomienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słychać dziwne tyrkotanie tak jak by jak to zona stwierdziła wpadło coś w wiatrak. Najlepiej to słychać przy prędkości około 80km jeżdżę już tak 20 tyś a w serwisie twierdzą że to normalne albo nic nie słyszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że troszeczkę głośniej a jak piszczę gaz i lęcę np z górki to troszkę bardziej. Oleju nie sprawdzałem sprawdzę jutro a za miesiąc mam przegląd gwarancyjny to wymienię .

Jeszcze dołączam link do głosu nagranego

https://drive.google.com/open?id=14x-Riekl1I_Q3vJ-I7ev9JD-mkAjHNYk

 

https://drive.google.com/open?id=14x-Riekl1I_Q3vJ-I7ev9JD-mkAjHNYk

 

https://drive.google.com/open?id=1cat-auY5ejOeQZBbA9wd8eCUsT5oYD2-

 

https://drive.google.com/open?id=14x-Riekl1I_Q3vJ-I7ev9JD-mkAjHNYk

W którymś momencie słychać takie przerywanie to jak bez gazu naciskam i puszczam sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem u innych pisali że przy przyspieszaniu było coś tam słychać z okolic rozrządu.Olej wymieniałeś od nowości czy ciągle ten sam?Ja dzisiaj jadąc do pracy nasłuchiwałem i nic nie słeszę ani przy zimnym ,ciepłym silniku przyspieszaniu,zwalnianianiu.Jaki stan oleju sprawdzałeś na bagnecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie zmieniałem jeszcze. Wcześnie miałem clio IV i po 10 tys  wymieniłem. W serwisie powiedzieli żeby wymieniać jak w książce . Ja wymienię pod koniec stycznia bo wtedy będę miał przegląd będę miał wtedy około 25 tyś.  Sprawdziłem poziom oleju mam troszeczkę poniżej max  a olej jest koloru czarnego. Wiem też że takie dzwięki mają w innych autach z tym silnikiem także w innych krajach ale serwis o niczym nie wie a wszystko jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najbardziej słyszalny jest odgłos przy zmianie biegów, szczególnie z 3 na 4 tak jakby jakieś elementy o siebie "haczyły" oraz to szumienie o którym wcześniej pisaliście.

Trzeba się w to wsłuchać bo przy grającym nawet cicho radiu już tego nie słychać. Na weekendy jestem raz na jakiś czas w okolicach Myślenic, w Rzeszowie początkiem każdego miesiąca.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych dźwiękach i owszem widać że to występuje u jednych mocniej,słabiej u innych wcale,być może wyszły jakieś partie silników z wadliwym podzespołem (mowa tu o pompie lub zaworze ciśnienia)skoro kilka osób miało wymieniany kpl.rozrząd z pompą oleju która podawała niskie ciśnienie co powodowało słaby naciąg łańcucha.Skoro Twoje ASO cię zbywa trudno jeździj masz o ile się nie mylę gwarancję w razie co pójdzie naprawa na koszt producenta .Trochę niedobrze,że odpuściłeś z wymianą oleju 30kkm to przegięcie już nawet w ASO zalecają wcześniejszą wymianę i full ludzi tak postępuje świeży olej to całkiem inne smarowanie,zdrowiej dla turbo i samego silnika nie zapominając że sam łańcuch też jest smarowany śladowo olejem.To moje drugie renault megane,poprzednie M II też miało interfał  co 30kkm nigdy nie przekraczałem 15kkm wymieniałem olej,mam też fiestę TDCI tam jest zalecane co 20kkm wymieniam co 12-15 kkm i nie mam problemów a już pykło 180kkm.Na Twoim miejscu nie czekał bym z wymianą tylko zrobił to teraz przed rocznym przeglądem i obserwował pracę silnika.Na postoju też to występuje?przystaw ucho i osłuchaj może coś rezonuje jakaś obudowa,osłona?rozrząd znajduje się po lewej stronie osłuchaj go połóż rękę,może niech ktoś przygazuje wtedy się to odezwie nie wiem co ci jeszcze doradzić.

Zbieranie się grupą i atakowanie ASO nic wam nie da oni mają procedury,zasady itp. może próbować uderzyć z pismem do Renaul Polska przedstawić sytuacje.Nie masz jakiegoś zaufanego kumatego mechanika żeby to osłuchał może on coś namierzy oczywiście bez ingerencji mechanicznej,czasami akurat trafi może coś luźne itp.

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!