Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak świateł mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jak zdążyłem się przyzwyczaić, wczoraj wyszedł kolejny problem z moim autem. Mianowicie brak świateł mijania. Czy mógłby ktoś powiedzieć, czy w przypadku uszkodzonej manetki na której włącza się światła, zapala się kontrolka świateł na tablicy rozdzielczej?

 

Brakuje mi obu świateł, do tej pory było OK. Póki co wyeliminowałem przepalenie żarówek, upalenie wtyczki oraz bezpieczniki. Po przekręceniu gałki, palą się tylko pozycyjne, natomiast mijania brak. Na tablicy lampka się zapala. Chciałbym wyeliminować kolejne przyczyny, stąd moje pytanie.

Edytowane przez diablo62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, złącze jest OK. Dodatkowo wydaje mi się, że nie działa regulacja świateł.

 

Fajnie jak by ktoś napisał czy możliwe że przy zepsutym przełączniku pali się kontrolka zapalonych świateł.

Edytowane przez diablo62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc przełącznik pod kierownicą działa, natomiast z UPC prąd już nie wychodzi. Pewnie przekaźnik do wymiany, pytanie tylko czy jest możliwość jego wylutowania i wlutowania nowego, czy raczej cały moduł do wymiany?

Swoją drogą stało mi się to po tym jak wymieniałem filtr przeciwpyłkowy, odginałem z prawej strony wykładzinę, wyciągałem schowek. Czy to są tam jakieś wiązki których zwarcie mogło by spowodować błędne funkcjonowanie UPC?

 

Edycja:

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć za co odpowiada dokładnie pin 4 wg poniższego wycinku z książki? Do tej pory sprawdzałem czarną wtyczkę PPA i tam rzeczywiście wszystko było OK, natomiast w tej brązowej akurat ten 4 pin jest w "słabym stanie".

 

Edycja:

 

Poniżej co już sprawdziłem i co udało mi się ustalić:

1. Żarówki i bezpieczniki sprawne.

2. Czarna wtyczka PPA podłączona do UPC sprawna.

3. Gdy przekręcę pokrętło świateł, zapala się kontrolka świateł mijania, lecz świateł brak.

4. Na pinach odpowiedzialnych za zasilanie świateł mijania (czarna wtyczka PPA) brak napięcia względem masy auta.

5. Na przekaźniku przylutowanym do płytki drukowanej UPC napięcie (po włączeniu świateł) ~6,4V. Napięcie za przekaźnikiem względem obwodu cewki ~6,4V. Słabo słyszalne przełączanie przekaźnika.

6. W domu, po podaniu napięcia 12V na cewkę przekaźnika, pojawia się 12V za przekaźnikiem względem obwodu cewki. Słychać wyraźnie, że przekaźnik przeskakuje.

7. Pin 4 i 3 lub 5 złącza brązowego PPH2 w słabym stanie, lecz czy może on mieć wpływ?

 

Dodano: 16 maj 2017 - 20:48

Jeżeli ktoś ma objawy jak u mnie powyżej oraz sprawdził te same komponenty co ja, to najprawdopodobniej pozostaje wymiana modułu UPC. Ja swój kupiłem na autozłomie za 50zł (cena na allegro ~150...200zł) i działa. Dodam, że posiadam silnik 1.4, natomiast komputer był od 1.6 oraz miał inne oznaczenie na nalepce, ale żadnych problemów nie stwierdziłem.

post-95181-0-18102700-1491934816_thumb.jpg

Edytowane przez diablo62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!