Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obieg wewnetrzyny jak sprawdzic?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie obieg wewnetrzyny jest na przycisk ,po wcisnieciu go zapala sie lampka pomaranczowa, ale nic nie slychac zadnego silniczka i teraz pytanie jak sprawdzic czy on dziala czy nie? Podczas jazdy jak go wcciskam to powietrze ciagle nawiewa do kabiny to zakaldam ze jeest ciagle otwarty? np Oplu jak wcisne przycisk podcas jazdy to wtedy nie ma doplywu powietrza i nic nie czuc zadnego powietrza z nawiewu.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplu jak wcisne przycisk podcas jazdy to wtedy nie ma doplywu powietrza i nic nie czuc zadnego powietrza z nawiewu.

Też mam Opla i nie tylko, ale we wszystkich tych autach cały czas wieje z nawiewów. Tyle, że po włączeniu obiegu zamkniętego powietrze pobierane jest spod deski, a nie z zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale jak to sprawdzic czy dziaa czy nie? wiem ze problem tej klapki jest dosc spotykany na tym forum, u mnie nic nie brzeczy ani nic nie słychac

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Za chwilę nie będziesz miał dostępu do forum

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak włączysz dmuchawę na wyższy bieg to będziesz słyszał wyraźną różnicę w dźwięku przepływającego powietrza, przy obiegu zamkniętym i otwartym. Generalnie jednak te silniczki otwierające i zamykające klapkę obiegu w tych autach są dość wadliwe, wyłamuje się w nich plastikowa zębatka. Silniczek wtedy strzela bez końca i nie potrafi domykać klapki. Ponieważ dostanie się do niego jest upierdliwe to wiele osób może odłączać go w diabli, żeby nie pukał, sam tak w swoim kiedyś zrobiłem i olałem temat. Zobacz czy wtyczka jest wpięta. Znajdziesz ją w podszybiu, jak patrzysz na akumulator to po prawo od niego tak w połowie samochodu gdzieś.

Swoją drogą teraz jest wilgotno bardzo, to jakbyś wsiadł do auta i od razu uruchomił obieg wewnętrzny to auto powinno się szybko zaparować.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coupe ,klapka od obiegu powietrza jest widoczna od spodu deski rozdzielczej.Trzeba patrzyć nad pedałami do góry ,z lewej strony kolumny kierowniczej .Będziesz widział czy reaguje na załączanie przyciskiem.

Może być całkiem wyłączony silniczek,tak jak pisze kolega droopy i wtedy nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!