Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony wielosezonowe - [Megane I phII]


limakcki

Rekomendowane odpowiedzi

ciach

 

Dzisiaj zakupiłem właśnie Klebery i od połowy następnego tygodnia zaczynam testowac ;]

Wg tego co wyczytalem w prasie i internegie to najrozsądniejsza opona jeśli chodzi stosunek ceny do właściwości na śniegu, a właśnie to było dla mnie głownym czynnikiem.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

 

5.13 - cytowanie

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tato ma w swojej Megane takie gumy od roku i nie narzeka. Ja kupiłem teraz i zakładam za tydzień. Faktycznie oponki wydają się niezłe jak za taką cene (ja dałem 260zł/szt. 185/60/15 88H), chociaż troszke mnie martwi, że w testach dość słabo wypadają w hamowaniu na mokrym ... Za to dają radę na sniegu. MOje obecne vredki quatrac 3 w zimie były takie sobie, za to na mokrym bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam zamiar wielosezonówki teraz kupić, zastanawiam sie tylko jakiej firmy, je jeżdże w trasy tylko po mieście, spokojnie

dla mnie to duza oszczędność jeżeli nie będe musiał ich zmieniac co sezon, Wiem że opinie są różne ale jeżeli nie spróbuje to sie nie przekonam poradzcie czy online to bezpieczny zakup opon i podpowiedzcie firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A do tego huczą niemiłosiernie. Jeździłem trochę w lato na good year eagle vector 5 i było całkiem dobrze na suchym/mokrym - nie było zbyt głośno. W zime na nich nie jeździłem.

Edytowane przez klimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakładałem i jedni sobie chwalą inni nie. Wszystko zależy kto na czym jeździł, bo jeżeli na starych zimówkach, a założysz nowego nawigatora to będziesz zadowolony. Niemniej uważam, że osiągi zimówki nigdy nie uzyska. jeżeli pewny model na wielosezon to wg mnie tylko goodyear vector 4seasons. Cena jest trochę zaporowa, ale ta guma faktycznie może konkurować z zimówką.

Patrzysz tylko w jedną stronę na oszczędność wymiany, a jeżeli założysz wielosezon będziesz go musiał wymienić dwa razy szybciej niż dwa komplety opon. Kolejna sprawa to chociaż przez życie tych opon pasuje je ze dwa razy zamienić stronami i przy okazji wyważyć. Osczędność? tylko w zakupie, a bezpiecznie nie jeździsz ani latem, ani zimą.

Tematów było sporo więc użyj szukajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio użytkowałem takie oponki w megane I ph2 kombi - kleber quadraxer w wersji XL, a wcześniej vredestain quatrac 3. Generalnie jeździło się poprawnie. Teraz w megane II mam oponki sezonowe (kupione razem z autem) i widać "książkowe" różnice w zachowaniu opon. Na letnich w lecie jeździ się zdecydowanie bardziej pewnie (mniej pływają) niż na całorocznych z kolei na zimówkach na suchej drodze jeździ się gorzej niż na całorocznych, a na śniegu i błocie jednak zimówki są pewniejsze. Mimo to ja jeździłem na całorocznych przez 5 lat i polecam takie rozwiązanie, szczególnie jak jeździ się "wokół komina". Jedynie co, to trzeba pamiętać o ograniczonych możliwościach całorocznych oponek. No i nie licz na oszczędności finansowe - dobre całoroczne kosztują. Jedyna korzyść jest taka, że oszczędzasz sobi stresu związanego ze zmianą opon i nagłą zmianą warunków pogodowych.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja się nie mogę przekonać do całorocznych, chociaż wiele osób mi zachwala.

Zawsze się boję poślizgu - nawet jeśli nie ma ostatnio takich ostrych zim.

Czy są całoroczne szczególnie zaprojektowane, żeby sobie radzić nawet zimą przy oblodzonej nawierzchni?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są całoroczne szczególnie zaprojektowane, żeby sobie radzić nawet zimą przy oblodzonej nawierzchni?

Na oblodzonej nawierzchni nawet najlepsze zimowe opony nie pomogą. Na takie drogi są opony z kolcami, ale u nas są zakazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 lat później...

Dużo osób poleca Dębice Navigator 3, że ta najnowsza trzecia generacja jest znacznie poprawiona względem starszych generacji. 

 

Jeździł ktoś na nich latem/jesienią? Jak tak, to jak one się sprawują w ciepłym okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony wielosezonowe - [Megane I phII]

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!