Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłącza się wyświetlacz TFT 7 cali i R-link


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :) Jestem nowym użytkownikiem zarówno forum jak i Megane Grandtour IV od trzech tygodni. Ledwo kupiłem samochód w salonie a już zaczęły się mega problemy z samochodem. Co gorsza nikt nic takiego nigdy w serwisie nie widział a i w necie nie mogę nic znaleźć na ten temat. Wygląda to tak. Po jakiś 20 minutach jazdy może 15 może 25, wyłącza się wyświetlacz TFT 7 cali i R-Link diabli wzięli. Nic nie widać tylko radio gra. Czasami jeszcze pomiga, zaskoczy ale wtedy panel dotykowy jest jakby nieaktywny nie reaguje na dotyk. Jeśli zmienię kanały radiowe przy kierownicy to wyświetli na TFT mimo, że "dotyk" zablokowany. Samochód musi być na postoju wyłączony jakiś czas i wszystko wraca do "normy". W serwisie wymienili jakąś wiązkę i okazało się, że trzeba wymienić jeszcze jedną bo usterka dalej jest. Zabrałem samochód z serwisu i czekam. Czy może ktoś spotkał się z taką usterką i wie coś na ten temat, bo mi ręce opadają...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie się tematem. Nie zamierzam sam nic robić i masz rację, że każda usterka musi kiedyś wystąpić pierwszy raz. Jednak jak słyszę, że trzeba wymienić wiązkę (kabli), to tak jak by przewody nie łączyły? A później następną wiązkę? To jest metoda doktora Macajewa, może to, a jak nie to to tamto i tak dalej. Miałem kiedyś pewną sytuację w Peugeot'cie. Przy odpalaniu wskazówki zegarów uderzały w lewą stronę. Badanie komputerem jedno, drugie, trzecie, naprawa alternatora (podobno) koszty i wszystko bez zmian. Koleś powiedział zmień akumulator na nowy. Stary odpalał i wszystko było z nim ok. Po wymianie jak ręką odjął już dwa lata. Przez tę historię chcę powiedzieć, że na elektronikę bardzo rzadko ma wpływ, że w wiązce kabli jakiś jeden nie styka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co na prawie 2 miesiące użytkowania miałem jeden przypadek, gdy zaraz po odpaleniu nie było w ogóle dźwięku. Nie działały klawisze głośności, czy to z koła kierownicy, czy bezpośrednio obok wyświetlacza (wersja 8,7"). Jak szybko dwa razy kliknąłem mute to było widać domyślną wartość głośności, ale dźwięku za cholerę nie było słychać. Zmiana źródeł, bluetooth, radio, nic. Włączanie/wyłączanie silnika też nic nie dawało. Przejechałem ponad 30km w totalnej ciszy. Kolejne wyłączenie i dalej nic. Umówiłem wizytę w serwisie, na następny dzień rano wsiadam do samochodu (stał ponad 6 godzin) i stał się cud, wszystko wróciło do normy. Działa bez zarzutu do dziś, aczkolwiek czytałem o tych problemach z głośnością i lubią się powtarzać co jakiś czas, niestety. Tak więc wniosek jest taki, że R-Link2 lubi czasem coś namieszać, zresztą widać po ilości tematów na zagranicznych forach użytkowników Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować i histeryzować. Na każde 10 000 wyprodukowanych wiązek czy wyświetlaczy, kilka może okazać się wadliwych. Nie takie kłopoty mają właściciele nowych Audi, BMW i Mercedesów. Nie pozostaje Ci nic innego aż serwis precyzyjnie zdiagnozuje i wymieni wadliwą część...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się raz zawiesić R-Link2 7" (przez niespełna 2 m-ce użytkowania) - podczas zmiany zdjęcia profilu użytkownika ;) Pomógł restart systemu poprzez przytrzymanie przez kilka sekund przycisku włączenia.

Ale to pewnie inny przypadek, choć sugeruje, że oprogramowanie nie do końca jest stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za posty i słowa otuchy

 

Dodano: 27 kwi 2017 - 10:52

Serwisowi nagrałem ale i tak nie wiedzą co jest. Reset był wykonywany i nic nie pomógł. Że inni mają kłopoty z "Mietkami" i Audi to nie za bardzo mnie pociesza. Serwis pisze do działu technicznego i oni im mówią co mają wymienić. I wymienili...I nic. Teraz czekam na drugą wiązkę bo ta nie rozwiązała sprawy. Podobno sprowadzają aż z Francji. Najbardziej irytujące jest to, że dzieje się to po wyjeździe z salonu a nie np. 3 latach. Trwa to już miesiąc ale co zrobić. Trafiło raz na mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów z wyświetlaczem. M4 mam od 27 stycznia 2017. U Ciebie zostało coś wsadzone wadliwego i tyle. Tylko co tu do rzeczy mają jakieś wiązki kabli? Raczej bym upatrywał się problemu w samym wyświetlaczu, jego układów scalonych, rezystor jakiś, może zimne luty, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też jestem tego zdania, ale wiadomo jak serwis podchodzi do uwag klientów co może być przyczyną:)

 

Dodano: 13 cze 2017 - 11:19

Wreszcie temat załatwiony. Podobno została wymieniona wiązka od GPS. Tak przynajmniej mówili. Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!