Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozpoznanie kodu silnika po numerze VIN


Krystian0

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem interesującą Megane wystawioną na sprzedaż, posiadam jej numer VIN, lecz nie znam kodu silnika. Może ktoś wie w jaki sposób dowiem się, czy w tym modelu jest koło dwumasowe?

Numer VIN: VF1BM0U0631578334 silnik 2.0 16v 99KW.

 

Ewentualnie zna ktoś jakiś dobry sposób na rozczytanie VIN? (informacje za 30 zł typu "radio CD, poduszki powietrzne" już wiem) :)

 

EDIT: Udało mi się rozczytać.

Być może komuś się przyda.

 

Trzy pierwsze znaki numeru VIN, tj. VF1 - jest to oznaczenie producenta (Renault)

Czwarty znak "B" - wersja nadwozia (B: pięciodrzwiowe, C: trzydrzwiowe, S : pięciodrzwiowe société, G: trzydrzwiowe société)

Znaki numer pięć, sześć oraz siedem "M0U" - typ pojazdu (po tym rozpoznamy oznaczenie silnika, przykład na zdjęciu"

 

Dla silnika benzynowego 2.0 wyróżniamy silniki F4R: 770, 771 oraz 776. Posiadając to oznaczenie możemy poznać, która wersja ma w sobie koło dwumasowe, a na pewno ma je wersja F4R 770, dwumasy nie znajdziemy w oznaczeniu 771.

Typ skrzyni biegów: ND0 - skrzynia manualna, DP0 - skrzynia automatyczna.

a54e3a12666bcd78590ff80d50d8692b.jpg

Edytowane przez Krystian0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój silnik to F4R770, dokładny nr fabryczny silnika to: C033407. W tabeli jest błąd polegający na tym że typ XM0U ma przyporządkowany nr 771 który należy do silnika z automatyczna skrzynia biegów DP0 (kreska pozioma jest o jeden poziom za wysoko). Natomiast XM0U może mieć silnik 770 lub 771, zależy to od skrzyni biegów. Jak skrzynia automatyczna, to nie ma dwumasy, jak manual to jest dwumasa.

post-3433-0-94614000-1492272492_thumb.png

Tak, że ten model co się pytasz ma dwumasę, ale w benzyniakach to nie taki problem jak w dieslu. Koła wytrzymują dłużej. Jak nie chcesz dwumasy to albo automat, albo 2,0T lub 1,4 czy 1,6.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, trochę mnie załamałeś.

 

Poluję na dwulitrówkę w benzynie i słyszałem, że któreś silniki były wypuszczane bez dwumasy, nie orientujesz się czy to prawda?

Auto ma już 200k przebiegu, boję się wpakowania kilku tysięcy w wymianę koła...

 

EDIT: Według tabeli, którą zamieściłem były również silniki XM05, czyli F4R 770 w manualnej skrzyni, nieposiadające dwumasy? ;)

Edytowane przez Krystian0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwumasy są 2 litrowe: 2.0 16V z automatem i 2.0T (czyli benzyna z turbo). Ale ci co mają z dużym przebiegiem 2,0 16V niech napiszą jak u nich z dwumasą.

 

Dodano: 15 kwi 2017 - 17:38

również silniki XM05, czyli F4R 770 w manualnej skrzyni, nieposiadające dwumasy?

Niestety zmartwię Ciebie: Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 2.0 w manualu w SCII/MII mają koło ale ja bym się nie obawiał o dwumasę w 2.0

Dwumasa ma specyficzne zachowanie jak pada więc pewnie wyczujesz je podczas oględzin/przejażdżki.

 

Jak nie chcesz dwumasy to ..... 2,0T.....

Akurat jesteś w błędzie - F4R 776 czyli 2.0T mają je. U mnie leży takowe wyjęte z SCII PHII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!