Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane z 1,2 tce. Czy warto?


zuziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu Megane z ogłoszenia (prosze nie sugerowac sie, ze nieaktualne):

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-limited-tce-1-2-130-km-gwarancja-do-2020r-ID6yMrld.html#xtor=SEC-8

 

Bylem juz gotowy kupic, gdy przeczytalem na forum watek o ubytkach oleju. Co myslicie o zakupie auta z tym silnikiem? W jaki sposob moglbym sprawdzic czy dany egzemplarz nie posiada wadliwego silnika spalajaceho olej w nadmiarze? Z gory dziekuje za pomoc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 oraz pkt. 6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob moglbym sprawdzic czy dany egzemplarz nie posiada wadliwego silnika spalajaceho olej w nadmiarze?

Bezinwazyjnie to tylko pomiar spalin.Jak ktoś sprzedaje młode autko to trzeba brać pod uwagę że może coś być z nim nie tak ,jak 100% ok to najczęściej nie trafia do ogłoszenia bo

rodzina ,znajomi czekają.

Nawet jak auta się psują to Renault je naprawi bez gadania

Ktoś tu przecież opisywał jak na zgłoszenie o nadmiernym spalaniu oliwy renault "naprawiał" - mieści się w normie zużycia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam, nie mam zadnych problemow

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi oleju nie bierze, specjanie przed Świętami przejechałem się do stolicy 1 100 km w ta i z powrotem autem żony żeby sprawdzić to spalanie oleju. Jechałem mocno nie przepisowo A1 i A2 średnie spalanie 11,7 a oleju nie ubyło ani grama. Sprawdzałem na bagnecie przed i po jeździe. Powyżej 150 auto przestaje być ekonomiczne. Do tej prędkości spalanie jest przyjemne.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna jazda, no może ciut bardziej dynamiczna niż normalna he.

Jeszcze mam nawyki z dawnych czasów, ale dzisiaj to choćbyś chciał to nie pogonisz, tym bardziej w dużych miastach.

Już wyleczyłem się z mocnych silników, ten daje radę.

Z tego trasa/autostrada to jakieś 30%.

W wolnej chwili wrzucę filmik do odpowiedniego działu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie jadąc poza miastem 6 (zima do 6,3), autostrada ponad 7, sporadycznie blisko 8. W miastach 7, start/stop wyłączony. Zmiana biegów nie wg sugestii komputera ale ponad 2000obr/min. Zazwyczaj klima włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!