Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

110 KM 1.5 dCi dziwne spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Reno Megane 3 - 1.5 dCi - 110 KM - 2011r - auto mam od niedawna może z tyg czasu nim jeżdżę, zainteresowało mnie na liczniku "Średnie spalanie" w sumie na początku pokazywało 11 L/100km, teraz spadło na ok.

7 L/100km, zrobiłem około 40km teoretycznie ciągłej jazdy i spalanie to utrzymuje się na tej samej granicy 7-7,5L nie wiem czy to normalne bo czytam, że Meganka ludziom pali po 5-6 L przy takim ruchu, a u mnie jakoś dziwnie to wygląda, czy to normalne ??

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o 40 kilometrów, sam wiesz mądralo :D

No co ty mam przejechać 1000 kilometrów, żeby licznik mi pokazał faktyczne średnie spalanie?

Skoro samochód ma palić średnio 6l to dlaczego pokazuje 7,5 przy dłuższej jeździe, miałem golfa 5 i tak się nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 40 km przebiegu to wyniki średniego spalania to raczej żarty.

A wynik 7 litrów on/100 km może być bardzo prawdopodobne.

Szczególnie jak jest temperatura otoczenia około 5C, silnik nagrzewa się przez pierwsze 10 km , to na ciepłym silniku było wykonane 30 km jazdy.

I też nie wiemy z jaką prędkością i obciążeniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja myślę, że może zaczął Ci się wypalać DPF. Stąd zwiększone spalanie.

Mi największe wychodziło 6,9 jeżdżąc po mieście i obwodnicą - noga żony.

Ostatnio jednak ja przejechałem się Meganką i zrobiłem ok 400 km i średnie spalanie wg komputera wyszło 5,5 l/100 km. Ale ok 130 km jechałem z większą prędkością na tempomacie aby się DPF wypalił.

Koledzy dobrze Ci radzą. Sprawdź spalanie po przejechaniu większego dystansu. Może nie 1000 km ale jak przejedziesz ze 200 km już będziesz miał pogląd na spalanie. Oczywiście zawsze na początku musisz wyczuć auto. Kwestia jeszcze jaki masz styl jazdy.. bo to ma ogromny wpływ na spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!