Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wentylator chłodnicy działa cały czas po odpaleniu silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Od niedawna jestem posiadaczem Scenica i niedawno pojawił się pewien problem.

Po odpaleniu auta wentylator chłodnicy chodzi cały czas, po zgaszeniu silnika nadal działa przez około 10 minut, na tablicy rozdzielczej auta nie ma informacji o temperaturze płynu chłodniczego (nie świeci się nic).

Po przeszukaniu forum doszedłem do wniosku, że winny jest czujnik temperatury płynu chłodniczego który wymieniłem, niestety nic to nie dało.

Z czujnika wychodzą dwa kable, na stykach B1 B2 po sprawdzeniu nie ma napięcia.

Gdzie może leżeć problem? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem raczej leży w module UPC (skrzynka obok akumulatora). Może to być uszkodzony moduł, jak też dosyć często przewody w środku izolacji "parcieją" (z zewnątrz nie widać). Może też być brak masy która dochodzi do modułu (zaśniedziała). Zacząłbym od sprawdzenia przewodów, a później modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jak jest uszkodzony preostat, to po wyłączeniu zapłonu nie powinien milknąć wentylator? Pytam bo nie miałem go nigdy uszkodzonego.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już jak u mnie było po wyjęciu karty, na pewno przed uruchomieniem silnika wiatrak się kręcił.

Na innym forum kolega opisywał taki przypadek i winny był presostat. A przynajmniej tak napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Znalazłem napięcie po odpaleniu silnika, jest na jednym przewodzie oznaczonym B2 5v w połączeniu z masą.

Gdzie w module UPC znajduje się masa i w których przewodach może leżeć problem?

Czy na B1 też powinno być napięcie? Co z wyświetlaczem na tablicy rozdzielczej?

 

Dodano: 18 kwi 2017 - 15:54

Dzięki za rady, problem rozwiązany.

Podłączyłem minus do przewodu czujnika i wszystko działa.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!