Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2.0 - perła z Niemiec


Krystian0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem dosyć interesujący egzemplarz Megane II, mam zamiar wybrać się i obejrzeć, jednak z racji dużej liczby kilometrów chciałem zasięgnąć opinii u specjalistów z forum.

 

Co myślicie o tym aucie, na co zwrócić szczególną uwagę oraz czy istnieje jakiś wiarygodny sposób na sprawdzenie przebiegu auta sprowadzonego (pomijam wizualne zużycie elementów).

Z góry dziękuję za każdą wypowiedź. :)

 

Megane 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest sprowadzony z Niemiec to z pewnością był uszkodzony.

Ceny takich egzemplarzy w Niemczech zaczynają się od 2,5 tyś. euro. Samochód z ogłoszenia ma bardzo dobre wyposażenie i niski przebieg co dodatkowo podbija cenę.

LINK1

LINK2

Do sprawdzenia na pewno cały przód bo jakoś szpary się nie schodzą (może to kwestia zdjęć). Wnętrze jest dość mocno wytarte (boczki drzwi) jak na samochód z przebiegiem 140 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zderzak na pewno był ściągany. Brakuje jednego kołeczka plastikowego widać to przy podniesionej masce.Auto bardzo nisko siedzi ,szczeliny z przodu tez jakby nierówne .Czyżby kolejny egzemplarz typu Niemiec trzymał pod kocem i płakał jak sprzedawał ? :) .Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kwoty zakupu należy odjąć; zarobek dilera, koszt sprowadzenia, opłaty za auto sprowadzone, zostaje ok.7000 - 8000 zł a to jest poniżej 2000 euro .Poczytaj Auto Sprowadzone z Małym Przebiegiem , To Auto Podejrzane

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zderzak na pewno był ściągany. Brakuje jednego kołeczka plastikowego widać to przy podniesionej masce.Auto bardzo nisko siedzi ,szczeliny z przodu tez jakby nierówne .Czyżby kolejny egzemplarz typu Niemiec trzymał pod kocem i płakał jak sprzedawał ? :) .Co o tym myślicie ?

 

To że zderzak był ściągany, to nic nie znaczy. Sam już dwa razy ściągałem, bo mi się żarówka kierunku spaliła. Ściągnięcie zderzaka to 5 min. Trzeba potem tylko nowe kołki mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli decyzja o napisaniu na forum była bardzo skuteczna. Zauroczony wyśmienitą ofertą nie zwróciłem uwagi na szczeliny przy zderzaku, co wyraźnie widać na zdjęciach. Wolę chyba nie ryzykować, szczególnie że dzieli mnie trochę kilometrów. Już poprzednim razem jechałem 130 km po "perła od nowości w rodzinie, bezwypadek", auto bite ewidentnie, szpachla aż pękała, naklejki na progach pościągane, sprzedawcy się przypomniało, że kiedyś Bogdan z rodziny pożyczył i chyba lekko zarysował na parkingu...

 

 

Edit:

Po rozmowie ze sprzedającym, już "wiem", że złe spasowanie maski i zderzaka wynika z otarć zderzaka, spowodowanych zawieszeniem sportowym.

Zaniepokoiło mnie, iż na pytanie o możliwość sprawdzenia pojazdu na SKP, usłyszałem, że nie ma problemu, ale tylko na najbliższej stacji, bo Pan nie ma całego dnia, żeby sprzedawać samochód, na którym i tak mało zarabia. Serwis odpada, bo "na pewno coś znajdą, a to dziurę w nadkolu" i nie będę chciał kupić...

Edytowane przez Krystian0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak na pewno był ściągany. Brakuje jednego kołeczka plastikowego...

U mnie brakuje, dwóch bo zwyczajnie się połamały... nawet jeśli zderzak był ściągany to nie świadczy zaraz o jego malowaniu czy kolizji, bez przesady.

Tak jak napisał volfeer w trakcie użytkowania również już dwa razy ściągałem zderzak.

Aby stwierdzić czy był uderzony przodem, lub coś kombinowane, można m.in. sprawdzić zatrzaski grilla, mocowanie halogenów dolnych (są delikatne i "kruche"), mocowanie lamp, stan chłodnicy, belki, naruszenia śrub w kilku miejscach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!