Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Grandtour vs Fluence


corey8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu jednego z ww. samochodów prosiłbym o pomoc i rozwianie ewentualnych wątpliwości. Na wstępie napiszę, że moim bieżącym samochodem jest Skoda Octavia 1.6 LPG, którą natrzaskałem 240 000km przez 8lat.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do Fluence lub Megane kombi (z naciskiem na to drugie).

Moim pierwszy pytanie jest kwestia silnika: ponieważ nie chcę gazu zaczynam nieśmiało spoglądać w stronę dci (wiem jak się z nim obchodzić), natomiast zostałem trochę uprzedzony do niego przez sprzedawcę w Renault, który powiedział mi, że stracę na nim dużo na wartości oraz że nikt tego nie chce odkupić potem.

Drugie pytanie czy silniki w wersji 95KM i 110KM (wersje od 2015) mają jakieś przypadłości ?

Trzecie co sądzicie o zakupie aut używanych po Renault Polska oraz ewentualnym przedłużeniu gwarancji na silnik i skrzynie na 3 lata (cena 1000zł).

Za pomoc będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich przebiegach polecam dCi, którym zresztą jeżdżę, żadnych zastrzeżeń. Ostatnie generacje zostały pozbawione typowych przypadłości z czasów MII, a gwarancję warto przedłużyć, tylko wczytać się w warunki. Z autami używanymi RP nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam na oku dwa samochody:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-fluence-renault-fluence-1-5-dci-limited-krajowy-bezwypadkowy-aso-ID6yQfuZ.html

http://www.auto-zieba.com.pl/renault-megane-iii-grandtour-1-5-dci-95km-limited-2015

 

W przypadku fluence podoba mi się silnik oraz to, że jest tylko roczny i ma mniejszy przebieg.

Megane dużym plusem jest kombi oraz rlink, minusy to słabszy silnik oraz auto o rok starsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie zabiją, ale co tam ;) Megane III a w dodatku kombi zjada na śniadanie Fluence. Na początek wystarczy spojrzeć na fotele. Z innych rzeczy to zwróć uwagę na kratki nawiewowe, manetki, zegary. Kiedyś miałem z ASO Fluence Limited z 2015 roku to nawet nie było regulacji kierownicy - porażka na całego.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy swego czasu byłem w salonie kupić megane 3 grandtour w 2012, na jazde testową zabrali mnie w fluence ( akurat megane dziwnym trafem nie była dostępna). Sprzedawca się bardzo obraził jak fluence porównałem do wcześniejszego "pudła" thalii jaką dotychczas jeździłem, uważał że fluence to klasa wyżej od megi :P podpisuje się pod postami poprzedników, wybrałbym megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluence to nie Megane III sedan. Gdyby tak było to by się nie nazywał Fluence :) Z ciekawostek to na zachodzie Europy nie wiedzą co to Fluence bo to auto było produkowane dla rozwijających się krajów, w których sedany robią furorę.

 

Z innych ciekawostek to Fluence ma elementy zawieszenia z Megane II, czyli pewne komponenty są konstrukcyjnie przestarzałe. Dla mnie największą tragedią są fotele - płaskie jak szkolne krzesełka, zero bocznego trzymania. Do tego nawet brak regulacji odcinka lędźwiowego. Jak miałem na zastępstwie Fluence to marzyłem o moim aucie z powrotem :) Niestety Fluence co rusz mnie czymś zaskakiwał i to negatywnie. W większości były to detale, ale ja na detale zwracam uwagę i strasznie mnie to wkurzało.

 

Z takich niedoróbek, o których mi się przypomniało to brak 6 biegu w wersji benzynowej oraz środkowe kratki nawiewie, których nie da się zamknąć. W dodatku są w obleśnych ramkach coś a'la Cinquecento. Takiej chały to nie miałem w poprzednim samochodzie - Renault Thalia. Brakowało również schowków w podłodze z przodu. Również to co zauważyłem to że "daszek" od zegarów od środka jest złożony z kilku części plastikowych a nie jest pokryty miękką tapicerką jak w Megane.

 

Oczywiście nie twierdzę, że Fluence to badziewie ponieważ jest sporo tańszy od Megane w podobnej konfiguracji, ale gdybym miał wybierać między Megane III a Fluence to wybór jest tylko jeden :)

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kwestię czy Fluence vs Megane mamy jasną :) Inna sprawa, że przy Fluence za bardzo się nie będę upierał bo nie podoba się żonie, a jego jedynym argumentem jest cena.

Z innej beczki czy dwuletnia meganka z dieslem i przebiegiem ok 40 000 za 50 000zł do rozsądny deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia przegląd (taką informację dostałem od sprzedawcy).

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluence jest produkowana w Turcji, Megane we Francji. To może znaczyć wszystko i nic. Sam pomyśl :)

We Francji robią tylko meganki trzydrzwiowe. Pięciodrzwiowe w Hiszpanii. Mimo to VIN pokazuje Francję jako kraj pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!