Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie przekładni pod alternatorem.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od 2 dni mam straszny dźwięk podczas przyśpieszania, ruszania, w postoju itp.

Po chwilowych oględzinach zauważyłem że jak mamy pasek od silnika i te przekładnie, to jedna z nich się kręci ale z zewnątrz ma taki trójkąt czy nakrętkę i widać że nie kręci się ona równomiernie z obrotami przekładni i jest takie stuk stuk w momencie przyśpieszania, uruchomienia, gazowania itp. miejsce awarii a raczej przekładnia do tego urządzenia jest wskazane na czerwono na pierwszym obrazie załącznika a tył urządzenia i rurki do niego idące na drugim załączniku.

Urządzenie znajduje się pod alternatorem.

Prośba o identyfikację, i wycenę jeśli jesteście wstanie :P Z góry dzięki.

post-95198-0-37815900-1492704089_thumb.png

post-95198-0-94283000-1492704130_thumb.jpg

Edytowane przez Marecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź, udało mi się znaleźć instrukcję i podejrzałem rzeczywiście to sprężarka klimatyzacji.

Już jestem umówiony do mechanika na poniedziałek.

Z tego co też zauważyłem przekładnia kręciła się też nie płynnie czyli lekką ósemką. Zdam relację po.

Edytowane przez Marecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Tak wygląda sprężarka do klimatyzacji.Jak klimatyzacja jest wyłączona to pasek kręci tylko zewnętrznym kołem ,tym rowkowanym .Wewnętrzna część ,z tym trójkątem,kręci się pełną szybkością dopiero po załączeniu klimatyzacji .Tam jest sprzęgło elektromagnetyczne ,które łączy te dwa koła. Jak hałas dochodzi ze sprężarki to na pewno trzeba ją sprawdzić ,bo może dojść do zatarcia.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - odnośnie wstawiania zdjęć na forum :!: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!