Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak świateł do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem żarówki stopu i zauważyłem że przestały mi świecić przednie światła do jazdy w dzień. Załączały się one automatycznie. Posiadam wzmiankę w menu licznika o nich (włącz lub wyłącz) ale nadal nic. Sprawdziłem skrzynkę bezpieczników w środku samochodu jak również przy silniku. Wszystkie bezpieczniki wyglądają na sprawne.

Gdzie mogę jeszcze sprawdzić problem świateł?

Edytowane przez Yoke1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej konfiguracja sama nie powinna się zmienić. Bardziej prawdopodobne że jakiś element wykonawczy który włącza światła padł. Są zapewne włączane przez komputer przy akumulatorze. Tylko nie wiem czy przez przekaźnik czy przez tranzystor, bo dwie żarówki 21W to nie wielki prąd i tu tranzystor wystarczy.

Jedynie clip i za sterować czy świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akumulator nic nie pomógł. Usterka dalej aktualna.

 

Dodano: 11 maj 2017 - 09:20

Zauważyłem że do żarówek biegną dwa przewody z ujemnym biegunem. W uch również są jako minusy. Czy wystarczy clipem coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam tak samo jak ferrit, podobno można włączyć clipem, ale nie wiem czy to prawda może ktoś ma tutaj taką wiedze

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mnie przedrzeźniasz :?:

Teraz w Menu ustawień osobistych masz dostępną opcje o ustawieniu świateł dziennych ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu nie ma, jak manetkę ustawię na 0 to są tylko dzienne, a jak na AUTO to oświetleniem steruje czujnik zmierzchu czyli tak jak powinno być. Z tego co wiem to żeby było w menu trzeba coś tam przeprogramować w liczniku i to już wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!