Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 2.0dci - spadek mocy


sterowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Dużo się naczytałem i pojeździłem po mechanikach, byłem również w ASO, ale nic się nie poprawiło :(

Dwa tygodnie temu było wszystko OK, aż następnego dnia straszny muł, szczególnie na wolnych obrotach - ledwo ruszyłem spod domu gazując bardziej niż zwykle.

Myślałem, że samo przejdzie - na ciepłym silniku pociągnąłem go kilka minut na wysokich obrotach - nic lepiej.

 

Wizyty u mechaników nic nie wniosły: układ dolotowy szczelny, przepustnica OK, EGR OK, czujniki na pedałach OK, filtr powietrza nowy, czujnik temp ok, turbina OK

Wizyta w ASO: godzina grzebania i ... błąd przepustnicy, ale to nie rzutuje. Podejrzewają przeskoczenie łańcuszka - wymiana rozrządu 1500PLN i zobaczymy :(

Nie uśmiecha mi się płacić 1,5kzł i "może pomoże"

Tutaj:

zamieściłem filmik z osiągów silnika na biegu jałowym - może ktoś zerknąć i odnieść się do swoich osiągów.

Zrobiłem to przy użyciu tanich narzędzi (nie wiem jak się ma do rzeczywistości) ELM327 + torque.

Jak ktoś ma jakiś pomysł, proszę śmiało rzucać - dzięki

 

PS. dodam jeszcze, że spalanie normalne, nie kopci, odpala jak zwykle

Edytowane przez sterowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewają przeskoczenie łańcuszka

Gdzieś czytałem, że w tym silniku czasem się to zdarza. Łańcuch przeskakuje o 1 - 2 ząbki. Objawia się znacznym spadkiem mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie łańcucha nie słychać - samochód ma przejechane pewnie z 250k (na liczniku 140k).

Serwis podpinał CLIPa i twierdzi, że parametry OK i czujniki też.

Poziom oleju OK - nie ubywa.

Dziwi mnie nieco brak informacji o braku synchronizacji wałka z wałem (o ile łańcuch przeskoczył)- przecież są czujniki... czytałem gdzieś, że w ogóle nie zapala w takiej sytuacji (tyle, że to było 3, czy 4 ząbki)

Proponuje sprawdzić dokładnie turbinę ( ciśnienie ) oraz elektrozawór turbiny

 

Elektrozawór? - jak to wygląda? Gdzie to? - dobra już mam. raczej jest OK, bo turbina pompuje i słychać jak się kręci (to moja opinia)

 

Dodano: 21 kwi 2017 - 21:24

Jeszcze pytanko: da się sprawdzić ustawienie rozrządu bez wyjmowania silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik nie pokaże czy łańcuch przeskoczył o 1 ząbek, on pokazuje tylko który z dwóch cylindrów jest w fazie sprężania. Tolerancja czujnika to pewnie kilka stopni obrotu wału korbowego. W 2,0 dci łańcuch jest jednorzędowy i stosunkowo szybko się wyciąga, na pewno nie wytrzyma całego przebiegu silnika. Nie słychać go bo ma napinacze. Piszesz, że stało się to nagle więc to może być przyczyną zwłaszcza że serwis też tak podejrzewa. Pewnie mieli takie przypadki.

Ustawienie rozrządu sprawdzisz bez wyjmowania silnika. Natomiast gdyby sterowanie turbiną nie działo to nie było by tego czuć na wolnych obrotach. Osobiście bym zaczął od sprawdzenia ustawienia rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Już po temacie - konie wróciły do silnika :)

Okazało się, że przepływomierz był zabrudzony - po myciu jak ręką odjął (ciekawe na jak długo...)

Dla potomnych zamieszczam filmik z danymi po naprawie:

Doskonale widać różnicę w ilości powietrza MAF przy wdepnięciu pedału na luzie: było ~40, jest ~130

 

Dzięki wszystkim za dobre chęci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyty u mechaników nic nie wniosły: układ dolotowy szczelny, przepustnica OK, EGR OK, czujniki na pedałach OK, filtr powietrza nowy, czujnik temp ok, turbina OK

- napisałeś w I poście.

 

Ja pytałem "" Wszystkie te pozytywne informację poparte są pomiarami czy na oko ""

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!