Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozładowany akumulator? samochód nie zapala.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale zupełnie nie wiem jak ocenić usterkę w mojej 'Renacie'.

Problem polega na tym, że tydzień temu podczas próby włączenia samochodu nie było żadnej reakcji (kontrolki sie nie paliły, centralny zamek nie działał etc)- podładowałem akumulator przy pomocy kabli i po jakimś czasie samochód nie zapalił ale silnik 'kręcił' (dodatkowo kontrolki zaczęły działać, centralny zamek, wycieraczki etc). Postanowiłem wyciągnąć akumulator i dać znajomemu do podładowania przy pomocy prostownika.

Dziś akumulator podłączyłem, wsiadam do samochodu, naciskam sprzęgło, naciskam start - zapalają się wszystkie kontrolki (informacja "oil level ok"), natomiast silnik nawet nie zakręcił (usłyszałem że chłodnica zaczęła pracować ).

Przy kolejnych próbach odpalania pojawiła się informacja "electronic fault" potem ponownie "oil level ok" i znów silnik nie kręci (zero reakcji) jakby rzeczywiście nie widział próby zapalenia silnika (własna interpretacja). Bardzo mnie to dziwi bo tydzień temu jednak podczas próby zapalenia silnik kręcił, wiec rozrusznik sądzę że przynajmniej podejmował próbę zapalania, teraz brak reakcji.

Kilkuminutowa rozmowa z mechanikiem nic nie dała :unsure: ale stawiał raczej na konieczność kontaktu z elektrykiem niż mechanikiem.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usłyszałem że chłodnica zaczęła pracować

Rozumiem,ze chodzi Ci o wentylator chłodnicy? Pytanie, czy wentylator się włącza i chodzi? Jak długo, tzn. kiedy milknie?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

styki przy akumulatorze i bezpieczniki na klemie + trzeba by posprawdzać , przewód masowy co idzie na karoserie ,

na próbę można by spróbować , podłączyć inny akumulator , jak jest za słaby prąd do przekaźnik " nie puści " i rozrusznik nie zakręci .

jak to nie pomorze to najlepiej podłączyć się clip -em na pewno pokaże jakieś błędy

Pozdrawiam

Edytowane przez RANAULT1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ze chodzi Ci o wentylator chłodnicy? Pytanie, czy wentylator się włącza i chodzi? Jak długo, tzn. kiedy milknie?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Tak, usłyszałem po próbie właczenia samochodu. Jak wysiadałem z samochodu i zamykałem go to wciąz to słyszałem.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Może rzeczywiście posprawdzac te bezpieczniki i styki przy akumulatorze jak poradził RENAULT1 tylko wciąz dziwi mnie to że tydzień temu samochód jeszcze 'kręcił' przy próbie uruchomienia silnika a teraz nic sie nie dzieje....postrawdzam i dam znac.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dzięki wielkie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być problem z masą, ale raczej z masą lub + modułu UPC. Lub uszkodzony ten moduł. Skoro silnik nie zapala, a wentylator kręci (nie sprawdziłeś czy w ogóle się wyłączył jak zamknąłeś samochód?) to raczej coś nie tak z UPC lub z przewodami go zasilającymi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wyciagnalem jeszcze raz akumulator, posprawdzalem kable, podlaczylem ponownie. Posprawdzalem bezpieczniki, wszystko wyglada ok. Wentylar sie wylacza krotko po zamknieciu samochodu. Chyba interwencja elektryka bedzie wskazana...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9, 5.13 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pokrywę od modułu UPC i zobacz czy nie jest zalany, czy styki nie są zaśniedziałe. Pod modułem UPC są jeszcze bezpieczniki odpowiedzialne np. za zasilanie modułu w kabinie, tez sprawdź. Nie sprawdzaj bezpieczników "na oko" tylko miernikiem lub kontrolką. Często nie widać przepalenia bezpiecznika.Jeżeli się nie za bardzo znasz, to tak, tylko elektryk samochodowy Ci pomoże. Jeżeli się trochę znasz to w dziale download masz schematy elektryczne i tam jest opisany cały ten moduł, co na jakim pinie jest, i po kolei sprawdzasz zaczynając od zasilania i czy jest masa, itd.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko na zegarach pojawił mi się komunikat `blocked sterring` czy coś w ten deseń, kierownica się kręciła mimo, że nawet zapłon się nie włączył. Zero reakcji na przycisk Start/Stop. Podładowałem aku ale nic to nie dało. Przełożyłem inny akumulator i auto zakręciło. Jak pojechałem do znajomego na sprawdzenie stanu akumulatora to okazało się, że szmelc bo miał praktycznie zerowe ładowanie. Więc proponował bym przełożyć jakiś inny akumulator albo zwyczajnie aktualny sprawdzić miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mireczek 01, nie przedrzeźniam a cytuję ale widzę że tutaj się raczej tego nie powinno robić :rolleyes: Rozmawiałem z elektrykiem który poradził sprawdzić jeszcze rozrusznik - jeśli to nie podziała to niestety trzeba będzie zholować megankę.Niestety nie znam się, miernika nie mam, o schematach w ogóle nie wspominam:) bardzo dziękuje Ci za pomoc.

Edytowane przez Igor_krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!