Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 1.6


scroll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mnie na tapecie auto do 30 tys. Miedzy innymi szukam megane 3. W pt Oglądalem taką za 26 tys 1.6 z 09r i przebieg 160 tys. Ogólnie auto ładne zarówno z wewnątrz jak i nazewnątrz. Opony ok - na chwile starczą, tarcze bez progów - nowe klocki a przynajmniej nie dawno założone, środek nie zniszczony - wszystko ładnie chodziło. Wymieniona szyba przednia i może gdzieś było malowane ale nie rzuca się to w oczy. Auto przywiezione w lutym, nie wiem czemu do tej pory nie wystawione, uderzone nie mogło być bo ma tablice zjazdowe - to jest jedna zastanawiająca rzecz. Druga zastanawiająca rzecz jest taka, że na podszybiu jest dużo syfu i w otworach mechaniznmu wycieraczek, opaski węży podrdzewiałe. Auto mimo wyswietlonego komunikatu o rozładowanym aku odpaliło bez problemów. Pytanie czy syf lubi się zbierać na podszybiu w megankach i czy jakość opasek jest niska że rdzewieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co wy na to? ktoś może oglądał to?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-org-przebieg-ID6yStUZ.html#xtor=SEC-8

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 oraz pkt. 6 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie gdzie kupisz pewniej jak w nie w ASO. Powinni dobrze mieć sprawdzone to auto jeśli je przyjęli do sprzedaży. Jedyne co mnie na pierwszy rzut oka dziwi i nieco zniechęca to brak podanego kraju pochodzenia, VINu i odznaczona opcja "bezwypadkowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cenowo jak myslicie?

Auto jest z niemiec, brak ks serwisowej, ale za to wgląd w historię na miejscu w systemie, jest wlepka i faktura na wymianę rozrządu oraz podobno wszystkie kwity przeglądów od nowości, dwie karty.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd okaże się ok, to zapewne warto zapłacić za mało zużyty egzemplarz. Poza tym w przypadku jakichś niespodzianek czy roszczeń po zakupie to zaleta,ze to auto od dealera niż kogoś przypadkowego. Myślę, że warto zaryzykować i podjechać, to nie jest strasznie daleko. Jednak nic nie wierzyć na słowo, choćby było miło i uprzejmie. Powinni udostępnić miernik lakieru, dać kwitek z ich przeglądu: co było sprawdzone, kiedy i przez kogo. Oczywiście na fakturze musi być przebieg. Nie wiem czy ten rocznik obejmuje ubezpieczenie od napraw (jest ich kilka rodzajów, np.cargarantie), jest to coś w rodzaju gwarancji na pojazd używany. Najlepiej to wynegocjować, a nie dopłacać . Gwarancja na blachy powinna być potwierdzona, bo ten rocznik jeszcze ją ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na fakturze musi być przebieg. Nie wiem czy ten rocznik obejmuje ubezpieczenie od napraw (jest ich kilka rodzajów, np.cargarantie), jest to coś w rodzaju gwarancji na pojazd używany. Najlepiej to wynegocjować, a nie dopłacać . Gwarancja na blachy powinna być potwierdzona, bo ten rocznik jeszcze ją ma.

 

Czy wypisanie przebiegu na fakturze lub umowie kupna sprzedaży daje mi jakąś jego gwarancję?

Gwarancja na pojazd? Możesz rozwinąć? Przez tel sprzedający mowił coś o rękojmi? To jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę między rękojmią, a gwarancją lepiej wyguglować i poczytać, nie chcę bzdur pisać. Natomiast pamiętam sprzed roku,że kupno używanego auta od dilera to dobre rozwiązanie ale też mogą hece wyniknąć i nie musi to być czysta przyjemność. Ale uznanie roszczeń było w miarę sprawne, zasięgałem jednak porady rzecznika praw konsumenta i sprawdzałem pojazd u innego dilera.Rzecz nie dotyczyła przebiegu. Firma wpisując przebieg do faktury odpowiada za to. W razie czego, jeśli rzeczoznawca stwierdzi inny przebieg, sprawę masz wygraną. Albo jakieś inne niespodzianki, nie musi być przebieg. Zwrot pojazdu albo obniżka ceny itd. Prywatny sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za to, co wpisuje do umowy, nie musi się znać na technice. W tym przypadku czerwonej meganki, gdy pojazd jest nie najnowszy, pozostaje upomnieć się o gwarancję fabryczną na blachę, bo ona jeszcze powinna biec. Ponadto diler lub inny handlarz może wykupić do danego pojazdu w jednej z wielu tego typu firm ubezpieczenie kosztów napraw niektórych podzespołów i to jest przez handlarzy nazywane "gwarancja na pojazd używany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją to tak nie do końca. Jeśli kupisz na FV 23% odpowiada dealer bo jest sprzedającym i to najlepsze rozwiązanie gdyż obowiązuje 2 lata rękojmi. Jeśli na fakturę VAT marża to dealer jest tylko pośrednikiem, a sprzedającym osoba od której odkupili samochód i z dochodzeniem ewentualnych roszczeń mogą być problemy. Przebieg samochodu powinien być na fakturze tak samo jak numer VIN. Jeśli nie będą chcieli go wpisać powinna Ci się zapalić żółta jak nie czerwona lampka w głowie.

 

Osobiście kupowałem niedawno moją M3 u dealera na VAT marża i nie żałuję choć auto mam lekko ponad miesiąc. Podczas oględzin mierzyli przy mnie grubość powłoki lakierniczej, sprawdzali amorki i hamulce + szybka ścieżka diagnostyczna no i oczywiście jazda testowa. Nie sprawdzałem więcej bo praktycznie nie było się do czego przyczepić. Pełna i pewna historia, u nich kupione, serwisowanie i pozostawione w rozliczeniu. Gdybym oglądał taką jak w ogłoszeniu, które podałeś i bez historii prosiłbym o przetrzepanie wszystkiego co tylko możliwe.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!