Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik Megane 1,4 Ten sam co w Kangoo, Thalia, Sandero?


markus119

Rekomendowane odpowiedzi

Mam megane I z 1999 r. z takim silnikiem jak w załączniku Optycznie wygląda tak samo jak silnik kangoo, thali i sandero, clio. Czy aby na pewno są to takie same silniki? A czy można założyć 1,6? Jeśli tak to jaki?

 

Samochód jest po zmarłym ojcu. Jeździła nim siostra. Najpierw zatarł się wałek rozrządu. Jakiś najbliższy mechanik do którego zaholowano, wymienił go, ale po tym olej wyciekał i no nie zmienił paska. Siostra nie sprawdzała stanu. Czy paliła się już lampka alladyna nie wiem po bo przekręceniu kluczyka wyświetlił się brak stanu oleju i wtedy sprawdziłem bagnet, był suchy. Za miesiąc zerwał się pasek. Siostra oddała mechanika który niby naprawił, ale silnik pracuje jakoś dziwnie. Mi mechanik powiedział, że do wymiany są min panewki dolne i nie warto go robić, tylko wymiana silnika. Później padł czujnik wału. Siostra się wkurzyła i kupiła inne auto, a mi ten megane by mi się przydał. Aktualnie jeźdże clio z 92 r. silnik niezawodny, ale coś tam pęka w karoserii. Nie warto go robić bo najtańszy blacharz chce 250 zł za obłożenie blachą i obspawanie inni chcą 500 zł, ale za prawidłowa naprawę. Do tego w lipcu dochodzi wymiana oleju, rozrządu i przegląd,czyli jakieś 600 zł, a za auto dają na złomie 200-300 zł.

post-100161-0-39319900-1492971971_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,2 dokładnie 1171cm3. 318000 km przebiegu. Do megane raczej nie pasuje, nawet gdyby to byłby za słaby. Mam te clio 12 lat i największą awarią było zużycie się szczotek alternatora. Zjechał do mechanika o własnych siłach bez ładowania aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mechanik powiedział, że do wymiany są min panewki dolne i nie warto go robić, tylko wymiana silnika.

Czy to ten sam co wymieniał zatarty wałek rozrządu, wymieniał zerwany pasek ???

Trzeba u kumatego mechanika zrobić kosztorys naprawy silnika ( na piśmie ) i wtedy decydować co dalej .

180 000 km dla silnika - to dopiero ok.50 % przebiegu przy prawidłowej eksploatacji i te silniki cieszą się dobrą opinią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny mechanik zmieniał wałek, a inny naprawiał zerwany pasek. Wałek zatarł się w Warszawie akurat była niedziela i to był jedyny, który zgodził się holować auto do warsztatu.

 

Takich silników od megane jest bardzo mało. Chciałbym wiedzieć czy jest to taki sam jak od kangoo, clio, thali, sandero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej odczytać typ i model silnika z tabliczki znamionowej i dopiero wtedy szukać, istnieje bardzo duża szansa, że silnik podejdzie z clio, ewentualnie Talli, Kangury mały już silnik 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

A w którym miejscu jest ta tabliczka. Ja jestem za granicą, więc będzie to musiała odczytać siostra, a jej trzeba palcem pokazać. Może gdzieś kupię po drodze jak będę wracał.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez prawie dwa miesiące nie dałeś rady znaleźć tabliczki znamionowej? Przez ten czas dało by sie auto rozebrać na części i złożyć ponownie.

Wybacz kolego ale jest coś takiego jak <szukaj>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!