Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem silnika (np. po nocy itp)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu jestem użytkownikiem Megane II ph II (2007). Auto ma założone LPG STAGa (na gazie przejechane dopiero ok. 3500km)

Od krótkiego czasu mam drobny problem z odpalaniem auta po nieco dłuższej przerwie, np. nocy. Meganka po uruchomieniu szybko gaśnie wydając nietypowe dźwięki (można usłyszeć to na filmie)

 

 

Nie wiem, czy to ma jakiś związek z tym - jeszcze zanim się to zaczęło przy zegarach pojawiły się teksty:

EINSPRITZUNG UBERPRUFEN

ABGASSYSTEM UBERPRUFEN

a po podpięciu pod lapka mam błąd P0010

 

W ostatnim czasie był robiony rozrusznik i wymieniane świece.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez PikaKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk podczas odpalania to sławne koło zmiennych faz rozrządu - do wymiany koło, ale zawór tego koła też do sprawdzenia - poszukaj na forum jest tego pełno. Błąd P0010 związany jest raczej z uszkodzonym czujnikiem wałka rozrządu, może z zaworem koła zmiennych faz. Czujnik wałka, zawór koła i samo koło są ściśle ze sobą powiązane. Co do dźwięku to oprócz irytacji który powoduje nic się nie stanie, jeżeli nie robiłeś rozrządu to przy okazji jego wymiany, wymienisz koło. Zacząłbym od wymiany czujnika (szukaj na alledrogo części nr: 8200285798 lub w serwisie, ale nie kupuj zamiennika). Pamiętaj o wykasowaniu błędów po wymianie czujnika.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd P0010 występował u mnie na stałe przy uszkodzonym czujniku położenia wałka rozrządu, ale nie powodował zapalenia kontrolki na zegarach. Raz na 2-3 tygodnie wyrzucało błąd już na zegarach i wtedy po odczytaniu błędów dochodził jeszcze P0340. Po pewnym czasie kasowanie wszystkiego nie dawało już efektów, po minucie oba błędy jednocześnie się pojawiały. Od wymiany czujnika uspokoiło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!