Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sondy Megane II problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc, podpowiedzi , uwagi odnośnie mojego problemu z sondami w Megi II 1,6 83KW z 2005r ( przed liftem ) + gaz holenderski OMEGAS , cały przebieg auta 250KK na gazie

Co jakiś czas pojawia się błąd P0130 pierwszej sondy przed katem. Diagnosa ELM + Scanmaster elm.

Objaw w aucie poza zwiększonym apetytem na paliwko i gorszą reakcją na pedał gazu gdy jest zimny -> brak

Screnn z prac sond :(sorka za jakość, zdjęcie telefon )

 

1.Sonda przed katem - regulacyjna, wydaje się pracować poprawnie , napięcie oscyluje regularnie , CO oznacza :short term fuel " ?

2.Sonda za katem - diagnostyczna , według mojej wiedzy napięcie prawidłowe ( czyli stałe , dobre spaliny ) . Co oznacza "short term fuel" i dlaczego cały czas -100% ?

Reasumując.

1 Sonda przed katem wygląda na ok , czemu robi błąd ? ktoś miał taki przypadek ?

2.Sonda za katem , niepokoi mnie stała wartość -100% , ale to z nie wiedzy bardziej.

Zaplanowana wizyta u gazownika , osobiście obstawiam na złą mieszankę podczas jazdy na gazie ?to by rozwiązało problem wyskakującego błedu prawdopodobnie.

Pomysły co może powodować słabą reakcję pedału gazu gdy silnik jest zimny ?

Z góry dzięki za wytłumaczenie nie znanego mi pojęcia "short term fuel " i ew. pomysły

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - odnośnie dodawania zdjęć na forum. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Short term fuel = korekta krótkoterminowa wtrysku paliwa. Jeśli chodzi o wykresy, pierwszy jest oczywiście prawidłowy. Dolny lewy przedstawia wartość procentową short term fuel, a +27% świadczy, że sterownik wydłuża czasy aby skompensowac zbyt ubogą mieszankę. Przełącz na benzynę żeby zobaczyć, jaką będzie wartość tej korekty. Te prawe wykresy nie wiem czy pokazują cokolwiek. Sonda za katem owszem powinna generować wygładzony sygnał, ale nie idealnie gładki. Napięcie na drugiej ok 0,7volt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!