Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana,serwis- rozrząd, KZFR,pasek akcesoriów i rolki - kiedy i co? 1.4 Tce 130 KM


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie mogę znaleźć nigdzie konkretnych informacji o rozrządzie w Megane III 1.4 Tce 130 KM 2011 r.

1. Czy faktycznie jest tam łańcuch rozrządu?

2. Jeśli tak to jak o niego dbać, co ile i co wymieniać?

Pozdrawiam

Edytowane przez rafalzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest lancuch, niby producent przewiduje wymiane przy 300 czy tam 400 tys km (nie pamietam). Ogólnie raczej prędzej silnik padnie, niż rozrząd wymienisz. Za dbanie odpowiedzialny jest olej więc go pilnuj i wymieniaj po max 15 tys. W sumie to tyle. W necie nie ma zbytnio tematów o problemach z rozrządem w tym silniku.

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dbanie odpowiedzialny jest olej więc go pilnuj i wymieniaj po max 15 tys. W sumie to tyle.

Dzięki za odpowiedź.

A jakieś rolki, napinacze?

W serwisie Renault powiedzieli mi, iż po 120 tys. lub po 6 latach trzeba je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja jeszcze 6 lat nie mam, pewno tak kurczowo nie ma co się tego trzymać, ale z drugiej strony to w sumie elementy gumowe więc z czasem się starzeją... Kontrola po 6 latach nie zaszkodzi, tym bardziej że podobno w niektórych Megankach występowały wadliwe rolki paska akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu wymieniałem pasek osprzętu z rolkami i napinaczem. Pasek wyglądał jak po wojnie (jedna dziura na wylot 3mm, oraz spękana strona wewnętrzna) a mam równo 100tyś. km przejechane, rok produkcji 11.2011.Tak więc nie zaszkodzi chociarz obejrzeć. Samochód kupiłem przy przebiegu 17tyś, jeszcze na gwarancji, więc wiem iż nic tam wcześniej nie było kombinowane. Koszt wymiany na oryginałach 600zł. Rozrząd jest tak zabudowany, że nie warto nawet sprawdzać stanu. Z doświadczenia z innego samochodu wiem, że łańcuchowy rozrząd daje oznaki jak się kończy - chrobotanie przy zapalaniu, oraz w pewnym zakresie obrotów. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem w zeszłym tygodniu u mira w warsztacie. Dostęp fatalny. Sam pasek tragicznie nie wyglądał ale rolka napinacza miala już luzy i smar już wychodził. Wymieniłem na ine która na identyczne napisy w pewnych miejscach jak oryginał tylko brakuje napisu reno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zapanuję sobie wymianę paska,rolek i napinacza.

A z tym dostępem do tych części to bardzo tragicznie jest? Trzeba pół silnika rozbierać czy zwykły mechanik bez specjalizacji w marce sobie poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w godzinę wymienili wszystko (mowa o pasku osprzętu i rolkach/napinaczu). Ale to byli specjaliści od Renault. Mi części warsztat zamówił, ale w necie w kilka minut znajdziesz. Do ASO nie jeżdżę z założenia, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pasek gumowy wymienić trzeba po 120 tys. i tak zrobiłem. Rozrzad na słuchawki ?zrobiłem 170 tys i jest OK ale pękła tuleja cylidnra nr 2...

Teraz mam 84 tys po przekładce z Anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem szukać jaki konkretnie zestaw paska akcesoriów i rolek należy zakupić.

Jeden ze sklepów podesłał mi fotkę takiego zestawu jak poniżej.

Czy ktoś z Was potrafi mi opisać co dokładnie jest w tym zestawie?

Na pewno pasek i jakieś rolki - jakie?

 

Kod towaru: REN 117207538R

 

thumb_hosting_zdjec_1494505192__117207538r.jpg

 

I czy dokładnie te same części ma na myśli Renault pisząc w zaleceniach serwisowych: "Wymienić pasek akcesoriów i rolki - 6 lat/120 tys. km" ?

 

Czy wymiana całego powyższego zestawu to nadgorliwość czy też wystarczy wymienić sam pasek? :)

Edytowane przez rafalzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!