Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różnice w zawieszeniu - pojazdy z wyposażeniem na TRUDNE warunki drogowe / ZWYKŁE


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy ktoś ma jakieś materiały gdzie były by wypisane części dla obu edycji ?

To "wyposażenie na trudne warunki drogowe" - to były chyba auta, które szły na tereny mniej cywilizowane :) (rosja, afryka (?) )

Drążę bo mam sedana w takiej edycji.

Na razie różnice o których wiem są takie:

 

http://megane2.ru/forum/threads/amortizatory-stojki-vybor-zamena-problemy.1557/page-55

http://meganeccforum.free.fr/phpBB2/viewtopic.php?f=19&t=14940

 

Czyli różne amortyzatory, jak widać . Nie wiem jak ze sprężynami, ale z przodu teoretycznie mogą być takie same, jest różnica w wspawaniu dolnej podpory.

Nie wiem jak np. z drążkami stabilizatorów, chociaż w sumie mocowanie wygląda na tą samą wysokość.

 

Mam tez kombiaka w edycji normalnej i faktycznie ten sedan stoi wyżej od kombiaka, no i jest miększy.

Ponadto ma stalową osłonę pod silnikiem i osłonę przewodów pod podłogą, ale te różnice nie wiem czy wynikają z edycji czy moze z tego ze to ph1 i ph2.

 

Chciałbym zmienic amory i wolał/

bym opcję jak w kombiaku, twardszą.

Poratuje ktoś katalogami itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla krajów o złych drogach większość producentów zmienia pozycje siedziska sprężyny dlatego samochód jest wyżej.

Amortyzatory są też bardziej miękkie, żeby kierowcy nie pogubili plomb :) oraz dodatkowo jest włożony rebound system . Inna jest też długość korpusu amortyzatora.

Musisz szukać raczej zamienników, które oferował producent OE gdyż większość producentów AM nie wprowadzała wersji HD (poniżej np. Monroe).

OE była chyba KYB więc oni powinni mieć coś w ofercie.

thumb_hosting_zdjec_1493278366__megane_ii_hd.jpg

 

Jeżeli chcesz przejść na wersję normalną to wysokość uchwytu dla drążka stabilizacyjnego była taka sama.

Jak włożysz amortyzator od HTB to samochód siądzie jakieś 2 cm niżej i poprawi się prowadzenie.

Mówimy tu o amortyzatorach przednich tak więc pozostanie ci jeszcze tył, (chyba że chcesz żeby był wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

od wczoraj czytam te ruskie fora i konkluzja taka:

Z przodu, inny amortyzator, wiadomo, i rożni się tak jak piszesz pozycją siedziska sprężyny i długością no i charakterystyką, co nam powoduje podwyższenie auta.

Sprężyna prawdopodobnie jest taka sama w obu wersjach.

Piszą jeszcze że drążki stabilizatorów są krótsze i grubsze w wersji RUS, coś około 266 mm, w wersji EUR około 280mm.

(nawiasem mówiąc mierzyłem swoje i są dłuższe, czyli ok 280mm...pewnie były juz wymieniane i nikt nie zwrócił uwagi.Auto ma okolo 180kkm).

Z tyłu , inny amortyzator, dłuższy i bardziej miękki no i wygląda na to, że w takim układzie musi byc inna sprężyna, no i tu mam problem bo nie wiem jaka.

W katalogach kayaby faktycznie są oba sety jeśli chodzi o amortyzatory, jednak sprężyny tylko w jednym wydaniu (katalog on-line).

Aczkolwiek na portalach aukcyjnych widać różne: RC5885, RC5883, RC5886.

Chcę zmienić zawieszenie na standardowe, bo za duża kanapa z niej teraz. Najpierw zrobię przód, spróbuję w ogóle obfotografować auto przed i po. Potem prawdopodobnie zajmę się tyłem, bo nie mam LPG i dupa lekka więc pewnie będzie piała.

W sumie zawsze myślałem, ze w tym aucie mam bardziej wybite zawieszenie, a okazuje się ze ona prawdopodobnie tak ma, co potwierdzałyby badania okresowe.

Przy wolnych oscylacjach skuteczność amorów mała, ale przy szybkich w miarę dobra.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez macek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt daje właśnie rebound system. W skrócie jest to taka dodatkowa sprężyna wewnątrz amortyzatora.

Dla porównania przejedź sobie kombikiem przez próg zwalniający i będzie łomot a sedan przejdzie gładko.

Co do tylnich sprężyn to sprawdź jakie mają długości. Są trzy bo są różne wersje nadwozia i pewnie dlatego.

Wygląda na to że analogicznie musisz kupić sprężyny do wersji sedan ale zwykłe (bez HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!