Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdź układ wtryskowy-sprawdź układ wydechowy


markis80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj po ściągnięciu kolektora ssącego i wymiany uszczelki przepustnicy najpierw po odpaleniu pojawił się komunikat sprawdź układ wtryskowy a po kilku odpaleniach zmienił się na sprawdź układ wydechowy. Auto chodzi normalnie no może poza mały ale jak delikatnie dodam gazu słychać lekkie zaciągnięcie powietrza z od strony podszybia. Gdzie szukać usterki??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 3 razy sprawdziłem, jest opcja żeby się kolektor sam rozszczelnił??

W kolektorze jest jakiś czujnik on strony rozrządu na górze i on się rusza. Tak ma być czy może on jest winny??

Edytowane przez markis80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałeś cały kolektor ssący? Czy tylko przepustnicę i rurę do filtra powietrza? Najprościej nabrać pewności za pomoca plaka. Jak chodzi sobie silniczek bierzesz plak i psikasz powoli w rejony podejrzane. Tak można wymacać ewentualne lewe ssania, tzn gdy silnik zaczyna zmieniać obroty to tam gdzie akurat psikasz jest jakaś nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem cały kolektor tylko chyba nie ma opcji go źle założyć.

Po podłączeniu pod kompa zwykłym kablem elm 327 wywala

 

"błąd 0110 - kod błedu OBD II.

(Obwód czujnika temperatury powietrza dolotowego - wadliwe działanie.)"

 

Dodano 28 kwiecień 2017 - 21:23

 

Witam

Jak szybko i tanio sprawdzić szczelność układu dolotowego oprócz psikania plakiem bo mam podejrzenie że zasysa powietrze przy czujniku na kolektorze ssącym przy rozrządzie ?? I może ktoś wie co to za czujnik.

Pozdrawiam

Po co zakładasz nowy temat, skoro to ciągłość już istniejącego ?

Łącze oba

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi ci o ten czujnik ciśnienia powietrza - popularnie mapsensor: Mój odnośnik

Nie przejmuj się on zawsze jest "luźny". Ma dwa uszczelniacze jak widzisz na zdjęciach. Jak chcesz to go wyciągnij i sprawdź ich stan. Jest zamocowany na wcisk.

Natomiast ten błąd co Ci wyskakuje jest od tego czujnika: Mój odnośnik

Jest on z przodu kolektora którego zdejmowałeś (może uszkodziłeś go podczas ściągania kolektora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zastanawiam się nad jeszcze jednym bo jak wyciągnąłem aku to zauważyłem nieszczelności na łączeniu obudowy filtra powietrza a rułą powietrza i ja uszczelniłem i chyba od tego czasu mam coś takiego jak na filmiku.

https://www.dropbox.com/s/ywgwk43fwcbrds7/VID_20170428_220104041.mp4?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem to uszczelnienia i nic dalej to samo. Rozebrałem cały układ powietrza i posprawdzalem czy czasem coś nie jest uszkodzone i wszystko jest ok, tylko nie mam jak sprawdzić porządnie kolektora. Czy ktoś miał przypadek żeby rozszczelnił się kolektor ssący bo już nie ma innej opcji syczenie słuchać z kolektora.

Edytowane przez markis80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniałeś uszczelkę odmy? Tą co w tym poście: Mój odnośnik Może ona jest nieszczelna. Jeszcze pytanie czy wylałeś olej z kolektora (czy go nie było)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę wymieniłem niedawno razem z tymi pod kolektor w kształcie jajka. Zamawiałem ostatnio filtry, świece itd to wziąłem od razu uszczelkę pod przepustnice może zbieg okoliczności że teraz zauważyłem że syczy, w kabinie nic nie słychać to może coś wcześniej padło. Co do samej uszczelki odmy silnik suchy a oleju w kolektorze nie ma no może taki delikatny filtr olejowy się osiadł a przed wymianą olej to wylewalem z kolektora.

 

Mam kolegę który pracował w ASO Renault jako elektryk i mówił że zdarzały się roszczelnienia kolektora. I zastanawiam się czy kupić używany za 20-30 zł czy nowy za 140 zł.

 

Znalazłem jeszcze taki post na forum

Ale tam jest jedna duża (między aluminiowym kolektorem a słupkiem silnika) chyba że chodzi ci o owalne uszczelki (4szt) między plastikowym kolektorem a tym aluminiowym, ale one chyba mniej kosztują za sztukę.

 

Edit...

Kup autostart (plak lub coś palnego) i popryskaj na pracującym silniku gdzie możesz przy kolektorze jak podskoczą obroty to tam masz nieszczelność.

Co do tego gwizdu/syku powietrza to może to być normalne, coś takiego:

 

Może ktoś sprawdzić jak jest w jego silniku 1.6 16v, na wolnych obrotach trzeba szybko nacisnąć pedał gazu.

Edytowane przez markis80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem bardzo zainteresowany tym tematem, mam taki sam silnik... po szybkim naciśnięciu gazu słychać syczenie.

nie udało się znaleźć przyczyny z plakiem, nie mogłem tego zlokalizować.

a mam pytanie o czujnik ciśnienia, czy można go jakoś sprawdzić miernikiem elektronicznym ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zasiągłem informację że jeżeli chodzi o czujnik temperatury powietrza to auto dużo pali a jeżeli chodzi o mapsensor to w przypadku jego awarii auto nie odpala albo z wielkim trudem info od osoby pracującej kiedyś w ASO. Jutro jadę na clip i odsłuchanie tego syczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nieszczelność układu dolotowego. Podbiera powietrze i ten nierównoważony skład mieszanki wpływa na temperaturę spalin. Wyłapuje to sonda. Zazwyczaj wzrastają obroty biegu jałowego i samochód słabiej przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!