Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

awaria skrzyni biegów 1.5 dci


MIKAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Samochód Renault Megane II 1.5 dci 101KM skrzynia 5 biegowa 275tys przebiegu.

Dziś rano ruszając chciałem wrzucić drugi bieg lecz coś poszło nie tak i lewarek zrobił się luźny do przodu i do tylu, nie czuć żadnego oporu wchodzącego biegu. Nie ma możliwości wrzucenia żadnego biegu bo lewarek lata sobie z pierwszego biegu na drugi (inne biegi coś blokuje). Bez względu na położenie lewarka ciągle jest załączony pierwszy bieg. Nie było żadnych objaw, żadnych stuków, zgrzytów itp. Stało się to parę kilometrów od domu ale przyjechałem na tej jedynce :P (trochę było to żałosne bo jazda 30km/h i 3k obrotów...pierwszy raz wszyscy ludzie się za moją meganą oglądali hehe ;D). Ale może ktoś z forumowiczów miał podobny problem lub ktoś zna przyczynę awarii? Na początku pomyślałem że może linka jakaś w skrzyni się zerwała ale chyba wtedy lewarek byłby luźny w każdym kierunku? I mam jeszcze pytanie czy jeśli jest ciągle zapięta jedynka i nie da się zmienić na żaden inny bieg to czy moja megana może być holowana z wciśniętym sprzęgłem czy raczej może coś więcej się popsuć?

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowałem problem i pod akumulatorem są mocowania tych dwóch linek i jedno mocowanie jest zerwane... włożyłem rękę pod aku i ręcznie włączyłem luz.. po weekendzie zaholuje megane do mechaniora i wymieni mi tą linkę ;) Dziękuje za pomoc ;D

 

Dodano: 28 kwi 2017 - 17:09

Kombinowałem trochę z zaczepem tej linki od biegów pod akumulatorem i zauważyłem że ten pomarańczowy zaczep (zatrzask) się po prostu wysunął... zrobiłem to sam i samochód jeździ ale obawiam się że jak raz wyskoczyło to będzie wyskakiwać częściej... i mam małe pytanie czy da rade kupić tylko ten mały pomarańczowy zaczep (zatrzask) który nachodzi na tą kulkę do mocowania tej linki pod akumulatorem, bo linkę mam całą tylko ten zaczep się poluzował i go wyrwało i warto byłoby to wymienić na nowe ??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!