Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknący szyberdach scenic III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z szyberdachem (solardachem) w moim scenicu, a mianowicie jak są ulewne deszcze i samochód stoi na parkingu to zaczyna mi ciec woda do środka przez tylną lampkę podsufitki. Nie mogę znaleźć źródła wycieku ponieważ dostęp jest bardzo ograniczony, a nie chcę rozbierać górnej tapicerki, może któryś z kolegów z forum spotkał się z taką sytuacją?, prosił bym o pomoc, piszcie co mogę z tym zrobić. Scenic to wersja BOSSE z 2011r 1,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz szyberdach to zerknij od góry gdzie są otwory odpływowe.

U mnie w narożnikach w przedniej części, po oby stronach.

Jak nalejesz wody w rynienkę to obserwuj w którą stronę płynie woda i znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem namierzyć odpływ szyberdachu, niestety okazuje się że w scenicu III nie ma czegoś takiego, to znaczy ja nie znalazlem. Rynienki odprowadzają wodę na boki przedniej szyby i tam zaczynają spływają po szybie lub pod listwą maskująca przednie słupki. Znajomy który handluje częściami ma taki dach wycięty, pojechałem obejrzeć i też nie mogliśmy znaleźć żadnego odpływu. Kolego Prezes miałeś taki przypadek w scenicu iii?

Z tego co mi znajomy mówił to w starszych wersjach był biały przewód odprowadzania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenicu III jest na 500% odprowadzanie wody. Nawet powiem więcej, jest ich aż 4 szt. Dwa odpływy znajdują się z przodu i dwa z tyłu, po jednym z lewej i prawej strony. Do każdego z odpływów podłączony jest wąż. Z przodu idzie on za osłoną słupków przednich, z tyłu niestety nie pamiętam ale chyba za osłoną szyb bocznych karoseryjnych.

Edytowane przez sotis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lałem dużo wody to wyciekala po przedniej szybie, jak powoli i mało wody to rzeczywiście z pod listwy słupka się spływało. Ściągnąłem wczoraj listwy z przednich słupków, 3 torksy 20 i kilka spinek, nic tam nie znalazłem. A w którym miejscu w rynience masz otwory na odpływ patrząc od góry, po otwarciu dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam deczko inny model ale u mnie są w przedniej części po obu stronach.

Widoczne tylko po otwarciu dachu ;)

thumb_hosting_zdjec_1493728665__odplyw_l.jpg thumb_hosting_zdjec_1493728733__odplyw_p.jpg

 

Widać otworki. Lewy trochę słabiej ale widać górę otworu i gdzie woda idzie.

Prawy za to znakomicie wyszedł na fotce. ;)

Odpływy potem idą wzdłuż słupków przednich.

Cudów nie ma. Woda musi być jakoś odprowadzana :!:

Tym bardziej, że masz potwierdzenie ^^ od kol. sotis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie podane jak na dłoni, u mnie są wąskie rynienki, po otwarciu dachu żadnych otworów nie widać, jutro postaram się wstawić fotki.

 

Dodano: 02 maj 2017 - 19:55

Wczoraj wymieniałem klocki i tarcze to przy okazji szukałem wyjść kanałów szyberdachu w nadkolach i też nic nie znalazłem.

 

Dodano: 03 maj 2017 - 16:38

Znalazłem odpływy, kolega sotis miał rację są 4 sztuki. Niestety po otwarciu szyberdachu tego nie widać

post-98367-0-27428800-1493818394_thumb.jpg

 

Odpływy znajdują się pod listwami bocznymi(oznaczone strzałkami) szyberdachu, jest ich 4 (oznaczone kwadratami), tak jak widać na zdjęciu

post-98367-0-24581400-1493818532_thumb.jpg

 

Jeszcze nie wiem jak się wypina te listwy, jak ktoś wie niech pisze.

Edytowane przez dragonexp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych listew się nie wypina, one są przyklejone do konstrukcji szyberdachu na taki klej jak wkleja się szyby. W żadnym wypadku nie próbuj tego robić, bo je po prostu połamiesz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!