Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Start&Stop 1.2 130KM


bubel90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wydaje mi się, że moje auto nie działa do końca dobrze. System S&S działa jak chce, kiedy chce, a zazwyczaj nie działa. Mam kumpla z dokładnie takim samym autem jeżdżonym też zazwyczaj tylko po warszawie i u niego S&S działa prawie zawsze, a u mnie rzadko. Autkiem jeżdżę normalnie tzn. nie cisnę do 6tys czy pokonuje jakieś bardzo krótkie dystanse. Zawsze silnik dogrzewam, nie zużywam dużo prądu (nie ładuje telefonu itp), a mimo to system nie działa. Rozumiem, że czasem może nie działać, bo zimno, niedoładowany aku. Czasem jest tak, że jadę i nie działa, zgaszę auto na światłach z przycisku, odpalę po sekundzie i później S&S działa!?!?!?!?!?!

Byłem z tym w ASO stwierdzili, że jak nie ma komunikatu sprawdź system S&S to jest ok i tak ma być!?!? Zrobili adaptację ponowną systemu i później przez chwilę działał dobrze.

Ktoś ma jakiś pomysł co to może być bo nie chcę spędzać kolejnych dni na marne w ASO !?!

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się cieszył z tego faktu, człowiek w Aso mi powiedział że jego w szkole uczyli, że silnik najwięcej cierpi przy rozruchach i to jest fakt.

Wynalazek na potrzeby pseudo ekologii i chorych norm.

Teraz jest dosyć zimno, ociepli się to znowu zadziała ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżając z salonu od razu wyłączyłem S&S i do dziś go nie używam. Wyrobiłem już nawyk wyłączania go przy każdym odpaleniu silnika. Trzy razy udało mi się zapomnieć i zgasł silnik na światłach, ale jak na 3 miesiące to i tak niezły wynik. W Fiacie Tipo raz wyłączony S&S już się nie włącza. Trzeba samemu go włączyć ponownie przyciskiem. Makarony trochę pomyśleli..., ale tylko oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy. Trzeba do tego badziewia przywyknąć. To i tak nie jest źle bo mamy fizyczny przycisk. W nowym Peugeot 3008 nie ma fizycznego przycisku. Mało tego, trzeba gdzieś włazić głęboko w menu i jeszcze przewijać palcem na dół. Tak za każdym razem po odpaleniu silnika.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - odnośnie dodawania zdjęć na forum. - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie chcą w serwisie wyłączyć. Ba, twierdzą nawet ze nie ma takiej możliwości. Uważam, że pewnie jest, ale mają odgórny zakaz.

W fiacie tipo ma ten przykład raz wyłączony stop start pozostaje wyłączony przez cały czas, po każdym ponownym zgaszeniu i odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, u mnie też działa jak chce... najlepsze jest to jak po przelocie po autostradzie od razu gasi silnik na światłach... generalnie po wizycie w serwisie stwierdzili, że decyduje poziom naładowania aku i że na chwilę obecną zarówno aku jak i ładowanie oraz ssytem S&S działają poprawnie... dla mnie ten system jest tylko po to żeby spełniać kolejne normy dotyczące emisji spalin i nijak ma się do oszczędzania paliwa a jego wpływ na silnik i turbinę z pewnością nie są pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, czy to prawda, że  System „start stop” zadziała tylko przy spełnieniu określonych warunków, m.in.

  • Turbosprężarka nie wymaga chłodzenia (czyli pracy na biegu jałowym) i można ją wyłączyć

Tak więc po dynamicznej jeździe na autostradzie przy bramce silnik nie powinien się zatrzymać, czy to prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!