Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z powodu pęknięcia końcówki sprężyny, jestem po wymianie przedniej sprężyny amortyzatora wraz z łożyskiem i poduszka z przodu z prawej strony(zrobiłem tylko jedna stronę że względu na ograniczony budżet) zamntowalem czesci kyb sprężyna i snr łożysko i poducha

Po wymianie było wszystko ok przez ok 150 km, i dosłownie nagle po spokojnym przejechaniu progu zwalniającego, zaczęło się skrzypienie i stukanie z okolic właśnie przedniego mcpersona przy pokonywaniu nierówności i mniejszych i większych. Odkrecilem koło i sprawdzalem nic nie jest luźne wszystko wygląda ok.

Mam pytanie co to może być? Czy może nowe gumy łożyska mogą tak skrzypiec? Ale też jest czasem jakby bardziej lekkie stukanie, nie wiem zupełnie co to może być

Sam wykrecalem I montowalem kolumnę ale sprężynę i łożysko i poducha montował mechanik, czy to możliwe że np sprężyna jest źle założona gora-dol?

Drdźcie coś bo strasznie wkurza to w trakcie jazdy

Z góry dziękuję

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poduszce jest guma, nie będzie skrzypieć. Sprawdź, czy 3 śruby mocujące łożysko są dokręcone jak trzeba i śruba amortyzatora przy poduszce. U siebie po wymianie z jednej strony miałem mocne stuki i wszystkie 3 śruby były dokręcone, ale jakieś pół obrotu za mało. Zobacz też uszczelkę przy talerzu amortyzatora, w miejscu gdzie się opiera sprężyna, może krzywo wsadzona, wysunęła się i metal trze o metal.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzięki za odpowiedz

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

sprawdzałem już wczesniej dokręcenie 3 srub, sa mocno dokręcone (mocniej nie chce bo mogą już się ukręcić myślę)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

a uszczelka jest ok zamocowana też sprawdzone

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

a czy sprężyna może byc zamocowana zle, tna na odwrót góra dół?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7, 5.9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Dodano: 24 maj 2017 - 07:50

Jeszcze dopowiem co zauważyłem, w czasie deszczowej pogody, kiedy jest większa wilgotność powietrza, skrzypienie jest znacznie mniejsze, więc myślę że jest to związane z elementami gumowymi

czy możliwe że trafiła mi stara poduszka amortyzatora i dlatego sztywna kuma daje znać o sobie?

czy wtedy mogę pokusić się o zwrot do sprzedawcy?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

dziwi mnie też to, zaraz po montażu było ok wszystko, dopiero po przejechaniu ok 150 km zaczęło się

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

proszę o pomysły, bo bardzo wnerwia mnie ten hałas, a wcześniej na oryginałach od nowości było tak cichutko...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał łożysko. Sprężyna jest na tyle mocno dociśnięta że nie ma możliwości się obrócić.

Ja też niedawno zmieniłem łożyska na SNR i dosłownie po pół roku użytkowania ponownie słyszę stuki/sprężynowanie.

Albo te łożyska są kiepskiej jakości, albo jest to podróbka.

Niestety trzeba ponownie rozkręcić macphersona i podmienić łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Też coraz bardziej się skłaniam do tego że to poduszka. Jeszcze tylko mam myśl czy sprężyna ma górę i dół, a źle (na odwrót) zamocowana może mieć wpływ na pracę poduszki (np. jakiś kąt itp.)?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pewnie za rok, dwa czeka mnie wymiana amortyzatorów, więc jeśli nie będzie się pogarszać to poczekam do tego momentu.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czy te dzięki i praca teraz mogą mieć wpływ na parametry i pracę zawieszenia, wpływ na jazdę?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba nie da się założyć odwrotnie ze względu na inne średnice (siedzisko vs. łożysko).

Generalnie jazda ze zużytym łożyskiem będzie skutkowała nieprzyjemnymi dźwiękami oraz przyśpieszonym zużyciem sprężyny.

Dodatkowo mogą pojawić się problemy przy skręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jak będzie się pogarszać to wtedy zmienie ta poduszkę. A przy wymianie zwrócę uwagę na montaż/strony sprężyny żeby mieć pewność wieksza nie teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też pękła mi sprężyna na przodzie wymieniłem dwie, było bardzo ciężko ją ścisnąć, jak porównywałem ze starą ori wymiarami była identyczna, po wymianie zaczęły się trzaski, więc wymieniłem łożyska z gumami (SNR) był jeden dzień ciszy, teraz znów zaczęło delikatnie trzaskać przy skręcaniu, czy wymieniać sprężyny na inne? nie chce uszkodzić nowych łożysk bo podejrzewam że sprężyna jest zbyt twarda. Jak tak to jakiej firmy sprężyny polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem po wymianie mcphersonów (sprężyny / amory / górne mocowania), początkowo mechanicy założyli sprężyny KYB. Niestety okazało się, że przy nierównościach poprzecznych (np. podjazd / zjazd z "policjanta") z zawieszenia wydobywają się dziwne odgłosy. Auto wróciło do serwisu, a mechanicy założyli drugi komplet sprężyn KYB niestety i znowy to samo. Dopiero przy trzeciej próbie montażu sprężyn LESJÖFORS zawieszenie zaczęło działać tak jak należy i nie ma już żadnych hałasów. Także uczulam przed sprężynami KYB do Megane II. Być może poszła jakaś felerna partia czy coś, bo generalnie to bardzo dobra firma.

Edytowane przez partyboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!