Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 2 1.9 Problem z elektryką, karta nie otwiera ani nie zamyka samochodu itp :.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy na forum a w temacie Megane II jestem laikiem , wgl. Zacznijmy od tego że auto które posiadam to moje pierwsze auto, a jest nim Renault Megane II 1.9 dci ,

problem jest następujący przez ostatnie 3 dni jeździłem autem,wszystko otwierało ,zapalało było okej, dziś chcą otworzyć auto z karty nic nie reagowało ale zauważyłem jakby "zawieszenie" się lampki czerwonej oraz lekkie "drganie" wskazówek obrotomierza ,również wskazówki prędkościomierza ,auta nie udało się otworzyć jedynie z kluczyka "awaryjnego", po godzinie gdy wrociłem do auta mogłem już je otworzyć ale nie zapalały się lampki kierunkowskazów przy naciskaniu karty,słychać było tylko otwieranie się zamków, gdy wsiadłem do auta chciałem sprawdzić czy włączą się światła mijania oraz radio, po włączeniu świateł samochód padł absolutnie , "czerwona lampka" przestała migać tylko paliła się non stop,próbowałem ruszyć klemami przy akumulatorze ,odpiąłem plusową po czym przykręciłem, omawiana lampka zaczęła migać ale auto nie odbierało już sygnału z karty, wskazówki o których wspominałem już nie drgały a tylko lekko się uniosły ,akumulator nie ma nawet miesiąca, może ktoś miał takie objawy i może coś podpowiedzieć,za wszystkie z góry dziękuje .

Pozdrawiam :(

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie masz problem z modułem UCH. Jest to "serce" samochodu odpowiedzialne, za większość urządzeń. Jeżeli czerwona lampka zaczęła szybko migać to oznacza to problem z blokadą rozruchu (immobilizer). Dodatkowo sprawdź: akumulator (nowe też się psują), klemy, następnie sprawdź stan modułu UPC w komorze silnika (czy nie ma wody, stan bezpieczników). I zobacz stan modułu UCH - też czasami się zalewa - pod nim są też bezpieczniki. Dla pewności podłączył bym jeszcze samochód pod CLIPA i sprawdził błędy, no i czy w ogóle CLIP cokolwiek odczyta.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator poszedł pod diagnostykę i wyszło że jest doszczętnie rozładowany...

Auto kupiłem w marcu tego roku . w samochodzie był akumulator Renault produkcji 2011 , nie wiem czy był ładowany,ale po prawie 6,5 roku padł (uszkodzona cela) ,nowy akumulator który posiadam to Centra Futura 77 , kupiony 13 kwietnia, czy jest możliwość by padł tak szybko ?

mimo tego że dziś zauważyłem że zostawiłem auto w pozycji włączonych świateł mijania....

Odbiór naładowanego akumulator mam w sobotę rano także dam znać czy to było to.

Pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Dodano: 07 maj 2017 - 09:21

Pojazd otrzymał naładowany akumulator w piątek ,przed wczoraj oraz wczoraj jeździłem i.... raz czy dwa razy auto nie chciało się otworzyć z HF,musiałem wcisnąć guzik na pilocie,później otwierałem normalnie bez użycia karty ,to samo się działo z odpalaniem, raz autko nie chciało odpalić gdyż "Card Not Deceted" , za drugim razem pojawił się tak błąd gdy pasażer otworzył drzwi (Megi miała włączony silnik) ,włożyłem kartę i ustało, czym było to spowodowane nie wiem ale , trzecie światło stopu (listwa) oraz prawe światło stop (od pasażera) przestało działać , czym może być to spowodowane i co sprawdzić przed wizytą u elektromechanika ?

 

Pozdrawiam.,

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciało odpalić gdyż "Card Not Deceted"

Zacznij od wymiany baterii w pilocie. Później się zobaczy.

Trzecie światło stop może nie działać, ponieważ np. kable na łączeniu karoserji i tylnej pokrywy są połamane. Na forum jest pełno o tym informacji, wystarczy poszukać (oczywiście to jest najczęstszy powód, ale może być coś innego).

Co do światła stop, najpierw sprawdź żarówkę :)

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z autem u elektromechanika, wymienił całą listwę trzeciego "stop-u" oraz żarówkę w reflektorze , został zmierzony pobór prądu na postoju oraz ładowania i wyszło OK, także pozostaje obserwować, ale pojawiła się inna ciekawa sprawa otóż..

System HF co jakiś czas ma dziwnie przebłyski, ostatnio nie wykrywał karty i musiałem otwierać go z guzika , czasami aby zgasić auto muszę umieścić kartę w slocie a dziś aby zgasić silnik pojawiła się komenda "Twiced press stop" coś takiego,dokładnie nie pamiętam,bo odruchowo włożyłem kartę w slot i zgasiłem silnik ( obudowa slot migała w tym czasie ) zadziałało.

Co to może oznaczać co sprawdzić ? Bateria jest nowa ( nie całe dwa tygodnie w pilocie)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje,że jak nie wykrywa karty to wtedy aby zgasić silnik trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk kilka sekund, silnik zgaśnie.( dlaczego nie wykrywa karty to już jest inna bajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sprawdzić ?

Powinieneś poszukać kogoś z CLIP-em, aby sprawdził system HF. Ponieważ niedawno go kupiłeś to nie wiesz co kto i gdzie grzebał i np. nie podłączył wszystkich anten od HF. To, że tak dziwnie działa system to może być spowodowane uszkodzeniem anten, może uszkodzeniem modułu UCH, dlatego tylko CLIP może coś Ci podpowie.

Żeby wyłączyć silnik jak system nie wykrywa karty, trzeba nacisnąć dwa razy przycisk START.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega mireczek01 napisał-sprawdź dokładnie czy nie jest zamoczona skrzynka UCH pod maską.

Jak wariuje dużo układów lub pojawiają się ostrzeżenia w większej ilości to niestety ten typ tak ma.

Wtedy preparat do wypierania wody /przemywanie/suszenie gniazd ,wtyczek i co tam jest mokre w UCH.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do problemu z HF to zagadka się rozwiązała ,jak i z resztą - zbyt mała bateryjka która miała luz w karcie, włożyłem starą którą otrzymałem przy zakupie i problem zniknął ,a bateryjka rzeczywiście miała ciut inny rozmiar niż Panasonic, ale pojawił się nowy problem dziś, ogarniałem samochód i podczas mycia odpięła mi się wtyczka pod siedzenie ( taka po prawej stronie pod fotelem kierowcy z białymi napisami-cyframi) , pojawiła się żółta kontrolka od poduszek ( wizerunek fotela pasów oraz żółte kółeczko przed nim), i pali się "SERVICE" , po podpięciu na chwilę ustało i wróciło, gdy wsiadam do auta pojawia się napis "Steering not locked" ale po wciśnięciu guzika start niknie , dodam że kierownicą mogę ruszać normalnie gdy jadę, pomóżcie o co chodzi ? wcześniej tego nie miałem.

Pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pali się "SERVICE" , po podpięciu na chwilę ustało i wróciło,

Kostka którą rozłączałeś słabo łączy (standard). Jak nią poruszasz to pewnie kontrolki pogasną. Ja kostkę spiąłem mocno opaską zaciskową (trytką) i przestało świecić. Co do blokady kierownicy to tylko CLIP coś podpowie, ewentualnie profilaktycznie sprawdź czy blokada się nie odkręciła (luźna śruba mocująca - pamiętaj ma lewy gwint) i nie jest luźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi była dziś na teście CLIP-EM, wykazał błąd właśnie jeśli chodzi o poduszkę (chyba), było kilka starych błędów które zostały skasowane ,opisze raz jeszcze co jest i powiem co mi za sugerowano, od początku

W sobotę sprzątałem auto, normalnie mi zapaliło nic nie wyskakiwało żadne komunikaty, gdy zajechałem na miejsce zostawiłem auto w pozycji skręconych kół w prawą stronę (dość mocno) ,

prałem tapicerkę w paru miejscach (czyściłem takim środkiem ,starałem się niczego nie zalewać w myśl zasady że "elektronika nienawidzi wody" ,odsunąłem fotel kierowcy i znalazłem taką wtyczkę pod fotelem (w białym kółku)

 

ZDJĘCIE NIE JEST MOJEGO AUTORSTWA SŁUŻY JEDYNIE DO CELÓW DYSKUSYJNYCH.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wtyczka była luźno widząc np:. to zdjęcie wpiąłem ją ,tam gdzie być "powinna".

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Następnie wsiadłem do auta ,włączyłem auto i zapalił się napis "SERVICE"

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pojawiła się ta ikona

 

ZDJĘCIE NIE JEST MOJEGO AUTORSTWA ,SŁUŻY JEDYNIE DO CELÓW DYSKUSYJNYCH.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

I to jest problem numer jeden.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Druga sprawa to "Steering not Locked"

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Gdy otworze auto zawsze z tyłu na wyświetlaczu ,wyświetlało się " Press Break or Cloutch " ... wciśnij sprzęgło lub hamulec i start by odpalić, tym razem pali się stale "STEERING NOT LOCKED" , i dopiero gdy wciskam start autko zapala, kierownicą kręcę normalnie,a komunikaty są takie jak były wcześniej.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dziś zasugerowano mi że jest jakiś moduł/silniczek pod kierownicą który odpowiada za to ,kosztuje ok.120 i jest możliwość jego wymiany samemu i to powinno problem rozwiązać.

Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 oraz pkt. 10 - odnośnie dodawania zdjęć na forum. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieść zdjęcia tak jak w regulaminie, bo się nie otwierają (pewnie trzeba mieć tam konto).

Co do STEERING... tak jak powiedzieli, masz prawdopodobnie uszkodzony moduł blokady kierownicy. Zamocowany jest pod kierownicą tak, że musisz zdjąć dolny plastik pod kierownicą i osłonę kolumny kierownicy. Jest umocowana jedną śrubą (tak jak pisałem uważaj bo ma lewy gwint). Dodatkowo śrubę można wyjąć tylko na odblokowanej kierownicy. Następna uwaga moduł ma wbudowany immobilizer i jak będziesz kupował to koniecznie blokadę "wyczyszczoną" np:.Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wieczorem zamieszcze raz jeszcze zdjęcia. Wczoraj kilka razy zmieniłem położenie fotela I problem na chwilę zniknął pojawił się dopiero po włączeniu silnika , wtyczka która się odpięła to czujnik położenia fotela który odpowiada też za airbag . Czy istnieje taka możliwość ze dopóki ten czujnik nie będzie prawidłowo działa to kierownica nie będzie się blokować ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje taka możliwość ze dopóki ten czujnik nie będzie prawidłowo działa to kierownica nie będzie się blokować ?

Nie, blokada jest zabezpieczeniem antykradzieżowym.

Ale jak chcesz się upewnić to zamocuj czujnik, tutaj masz temat: Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, wpierw ten czujnik który wypadł ,a następnie wcisnąłem go na tamto miejsce (białe kółko), dodaje że zdjęcie nie jest mojego autorstwa służy tylko do celów dyskusyjnych.

 

thumb_hosting_zdjec_1495487297__kosti.jpg

 

i następnie ta kontrolka i wraz z nią zapala się "SERVICE" (zdjęcie również nie jest moje)

 

thumb_hosting_zdjec_1495487584__e8mrsy.jpg

 

Dodam że za którymś razem ta kontrolka i service znikło wtedy również kierownica zablokowała się tak jak zawsze po wyłączeniu silnika (słychać taki dźwięk lekkie pstryknięcie ) ,

kiedy tylko zapala się to i service na postoju kierownica się nie blokuje ,dodam że wszystko wystąpiło w tym samym czasie. I czy po podłączeniu tego czujnika ta kontrolka powinna zgasnąć, na komputerze z tego co pamiętam pojawił się "błąd w połączeniu bocznej poduszki fotela ..jakoś tak , był to jedyny błąd jaki komputer wykrył w całym aucie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!