Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grandtour 1.6 Bose


Silvestro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako wieloletni posiadacz Renault Twingo chciałbym coś z wyższej półki, co da mi lepszy komfort i więcej miejsca. Mam "okazje" nabyć od znajomego Megane Grandtour z silnikiem Diesla 1.6 dCi 130 km z 2013 roku w wersji Bose - Biała perła z szyberdachem. Autko ma przejechane ok. 90 tys. km, trochę jeździło po Francji, tam dostało delikatnie w przód i takie zostało sprowadzone do PL. Zderzak został odmalowany ale lakier schodzi na masce widać wgniotkę od uderzenia ale jest t odo zaakceptowania. Problem jest tylko z ceną. Bo za taką wersję życzy sobie 38 tys. zł. Wg mnie to nie jest mało zważywszy, że trochę do roboty by z tym autem było.

-tak na szybko to zrobienie z tylną klapą bagażnika bo się lubi zacinać,

-poprawienie malowania / wymiana zderzaka,

-naprawa tapicerki w fotelu kierowcy - dziura na siedzisku (skóra ekologiczna),

-świszczące nawiewy powietrza - ponoć te modele tak mają?

 

I w związku z tym mam do Was prośbę. Bo za krótko śledzę allegro i inne portale aukcyjne, a nie chcę za auto przepłacić. Czy moglibyście mi doradzić czy sugerowana cena jest do zaakceptowania jako ostateczna czy rynkowo prędzej czy później powinienem znaleźć coś podobnego w niższej cenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dziura na siedzisku to uszkodzenie mechaniczne, czy zużycie materiału?

 

Za 38 tysięcy to nie powinno być nic do zrobienia przy tym roczniku. Cena jest mocno przesadzona, tym bardziej, że ma już przygody na koncie. Świszczące nawiewy - pierwsze słyszę. U mnie nic nie świszczy. Do tego jeszcze spartolone malowanie... złażący lakier, przecież to kpina, robione tanim kosztem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dziura na siedzisku to uszkodzenie mechaniczne, czy zużycie materiału?

Jest to uszkodzone mechanicznie - prawdopodobnie spodniami. Musiałbym poszukać zakładu, który by to zrobił ale też pewnie swoje kosztuje. Zastanawiam się nad zaproponowaniem 36 tys.

 

Testral, dzięki

Edytowane przez Silvestro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie brał za taką kasę i jeszcze dokładać trzeba będzie... Pamiętaj, że na tym się nie skończą wydatki, gdy kupisz używany samochód zawsze znajdzie się coś do roboty, za tyle kasy autko powinno stać gotowe, zderzaki też mało nie kosztują + malowanie go bez tego się nie obejdzie, stanowcze nie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloteck, sugerujesz, że jeśli mechanicznie jest ok, to warto kupić za tą cenę mimo dołożenia do naprawy siedzenia, klapy bagażnika, i ew. malowania zderzaka i błotnika?

Auto ma niewielki przebieg bo ok. 90 tys. ale z długo czas stało we Francji, a po sprowadzeniu znajomy zrobił nim w ciągu 2 lat 18 tys. Z tego co czytam to silnik 1.6 DCI Energy ma dobre opinie, ale przy tak niskich przebiegach może zacząć się odzywać dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!