Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phII PB/LPG


hwfreak

Rekomendowane odpowiedzi

@mireczek01 martwi mnie, że auto "stało" od lutego a dopiero teraz zrobiono kwity. Jeśli kupił je sam i sprzedaje to dlaczego tak szybko a jeśli to on sprowadził to dlaczego aż tyle czasu je trzymał <dobani> Nie uwierzę w teksty "kupiłem dla żony ale jej się kolor nie podoba"... Jedyne satysfakcjonujące mnie wytłumaczenie to, że klient robił w Holandii, kupił sobie, przyjechał i sprzedaje. No zobaczymy co mi powie na pytanie co się z tym autem działo przez ostatnie 4 miesiące. Fakt nie widzi problemu, żeby lecieć tym na ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stał bo np. naprawiał (gorsza wersja) lub próbował sprzedać na "Niemca" (raczej Holendra), ale nie wszyscy chcą tak kupować i wolał zarejestrować.

 

Dodano: 08 maj 2017 - 13:15

Nie licz na to, że pracuje w Holandii, gościu handluje samochodami (sprawdź nr telefonu), może nie na wielką skale, ale jedak.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem numer. Kilka aut już sprzedawał. Nie boję się kupować auta "na Niemca", nie boję się auta, które miało zmieniony zderzak bo była stłuczka parkingowa... Nie boję się zapłacić tysiąc czy dwa więcej niż to auto jest warte. Mało tego. Nie boję się kupić auta które miało cofnięty przebieg z 250 do 150 tysięcy... Ja się boję tylko, że zainwestuję pieniądze swoje, rodziców i jeszcze kawałek pożyczki a auto które kupię 1/3 czasu przestoi w garażu i zamiast na wesele będę odkładał na naprawy albo przy wypadku okaże się, że auto nie spełni swojego zadania i stanie się coś komuś z moich bliskich... No zobaczymy co mi powie dzisiaj na oglądaniu, dogadam, że jeśli auto jest w takim stanie jak mówi to płacę za ASO a jak okaże się wypadek albo trup to oddaje mi 250zł, potem sprawdzę sobie VIN w jakimś serwisie internetowym za 30zł czy to nie był srebrny sedan w dieslu z przebiegiem 300tys.

 

Dodano: 08 maj 2017 - 19:55

Mój odnośnik

 

Nie polecam. Idąc od przodu:

Maska nie zgrywa się z pasem przednim, lampami i zderzakiem. Mógł być po dzwonie.

Na drzwiach jest kilka rysek i wgniotek typowo parkingowych.

Tylne nadkola są na rantach "podmalowane" jakby farbą i jest kilka głębokich rys.

Prawy tylny reflektor "chowa się" delikatnie za słupek zamiast być na równo z nim.

Zderzak lekko ostaje i jest poobijany od przyczepki.

W środku:

Na ogłoszeniu jest inna kierownica (zniszczona mocno) niż aktualnie w wozie (stan nawet dobry).

Jest cały wyłożony czymś na styl wykładziny która jest powciskana pod listwy.

Schowek pod nogami kierowcy jest "miękki" i widać w nim rdzę (tak na materiale jest pozostałość rdzy)

Reszta to maleńkie pierdółki.

W bagażniku oczywiście nowa wykładzina na wierzchu, pod spodem masakrycznie wyciągnięta stara wykładzina od tych płaskowników (środek jest sztucznie podniesiony, boki się powyciągały).

Książka wygląda niby na oryginał ale... Przez pierwsze 3 lata było jeżdżone po 30k rocznie, kolejne 2 albo 3 lata po 20k a potem już tylko 10k. Ostatni wpis długopisem bez pieczątki.

Facet to typowy handlarz mający od groma aut na parkingu.

 

Kolejny cel: Mój odnośnik

Tutaj jak zwykle zdjęcia piękne, opis "nic nie stuka nic nie puka". Dodatkowo po telefonie klient z komisu stwierdził, że sprowadził auto, zarejestrował, opłacił OC i założył gaz pod sprzedaż bo tak się lepiej sprzeda.

Co wy na to?

Boję się automatu. Zaznaczam, że jeśli egzemplarz będzie fajny to atakuję auto z koleszką a potem ciągnę na ASO więc stan techniczny będzie badany dopiero gdy auto z zewnątrz nie będzie budzić wątpliwości.

Edytowane przez hwfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo hojny ten handlarz, że włożył 3tys. (bo mniej więcej tyle kosztuje porządne lpg z wymianą uszczelek kolektora, świec, itp.) w auto i sprzedaje ... Jeżeli dobrze widzę, to w tym aucie siedzą czerwone Valteki (chyba, że się mylę), czyli największe badziewie ... aż dziwne, że ktoś to jeszcze montuje.

 

Osobiście nie jechałbym nawet tego oglądać, tym bardziej za taką cenę. Nie lepiej kupić coś z mniejszym przebiegiem i samemu zagazować?

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić coś z mniejszym przebiegiem i samemu zagazować?

 

Aktualnie latam po Krakowie oglądając wszystko co mi handlarze pokażą. Jak nic się nie trafi to planujemy poszukać gdzieś konkretnego autka i pojechać te 200km od domu oglądając kilka po drodze.

 

Dodano: 09 maj 2017 - 14:35

Dwa pytanka:

1. Czy z racji lekkich zmian w koncepcji zakupu zakładać nowy temat czy prosić szefostwo forum o poprawienie tego? (Zamiast aktualnego chciałbym "Megane II phII PB/LPG)

2.

Mój odnośnik

Autko ma ponoć NAP, KZFR nie robi problemów a silnik pracuje równo. bezwypadek/bezkolizja, lakier oryginalny i małe ryski do polerki, wgniotek też niby nie ma.

VIN, info o stanie książki serwisowej, info o stanie opon, wymianie rozrządu i olejach wieczorem podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik

VIN VF1BM1R0H37930883. Lewe tylne nadkole bite i szpachlowane.

 

Dodano: 09 maj 2017 - 16:15

Dla testu kupiłem raport dla jednej z interesujących mnie Meganek w autoDNA. Mój odnośnik

Wyskoczyło mi coś takiego:

Właściciel 1 2006-07-26 - 2007-03-28 (245 dni) Leasing

Właściciel 2 2007-03-28 - 2007-04-03 (6 dni) Firmowy

Właściciel 3 2007-04-03 - 2007-04-23 (20 dni) Firmowy

Właściciel 4 2007-04-23 - 2007-05-04 (11 dni) Firmowy

Właściciel 5 2007-05-04 - 2011-11-18 (1659 dni) Osoba prywatna

Właściciel 6 2011-11-18 - 2012-05-07 (171 dni) Firmowy

Właściciel 7 2012-05-07 - 2016-03-30 (1423 dni) Osoba prywatna

Właściciel 8 2016-03-30 - 2016-04-01 (2 dni) Firmowy

Właściciel 9 2016-04-01 - 2016-04-18 (17 dni) Firmowy

Właściciel 10 2016-04-18 - 2016-05-03 (15 dni) Firmowy

Właściciel 11 2016-05-03 - 2016-12-20 (231 dni) Osoba prywatna

Właściciel 12 2016-12-20 - 2017-02-14 (56 dni) Firmowy

Do tego nie widnieje w NAP (sprzedawca twierdzi inaczej podając przebieg w okolicach 101tys) oraz historia pojazdu jest pusta wg autoDNA. Do tego data ostatniej rejestracji w Holandii to 2016-12-20. Przynajmniej był wyeksportowany bez skierowania na przegląd powypadkowy.

Powinienem już uciekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne w Holenderskich samochodach.

Ten samochód miał czterech właścicieli a pierwszym z nich była firma (patrz leasing).

Dziwi że ostatni właściciel miał go niecały rok, później stał dwa miesiące w komisie zanim odkryli go nasi szpece.

Ja bym go nie skreślał bo wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta sztuka jest zupełnie w przeciwnym kierunku niż cała reszta aut po które jadę <_<

Połowa aut ma ten cały NAP ale jak łażę po tych Holenderskich stronach to i tak g z tego mam bo przebiegu mi nie wyświetla. No a dziś jeden z handlarzy nakrzyczał na mnie że wydruk NAP to wydruk NAP i on jest prawdziwy (taa... bez pieczątek, naklejek ani możliwości potwierdzenia...).

 

Dodano: 10 maj 2017 - 12:40

Proszę o pomoc w ocenie:

1. Mój odnośnik

Serwisowany w pełni w ASO- książka jest

Bezwypadek

Brak wgniotek i głębokich rys

Do robienia rozrząd i olej

Możliwość sprawdzenia w ASO albo diagnostyce.

2. Mój odnośnik

Holandia

Gaz Vialle- nie wie kiedy był robiony.

Opony zimowe + letnie

Maska 2 wgniotki - wymieniona w całości

219tys sprawdzane w ASO

Gaz do legalizacji (postara się załatwić przed sprzedażą)

3. Mój odnośnik

Holandia.

Posiada NAP.

Jako, że klient w Holandii za wiele nie mógł powiedzieć.

4. Mój odnośnik

Nie wiem wiele więcej niż w ogłoszeniu bo klient nie miał czasu gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię martwić ale chyba powinieneś zweryfikować swoje wymagania.

Poniżej dwa ogłoszenia samochodów ze Szwajcarii. Za sprawny samochód 2006 trzeba położyć 3,5 tyś. "jurków" co daje nam około 15 tyś. zł.

link1

link2

Panowie z ogłoszeń z pewnością nie sprowadzają tych samochodów charytatywnie, więc zadaj sobie pytanie dlaczego są one w Polsce tańsze?

Nikt z pośród szanownych biznesmenów, których ogłoszenia zamieściłeś nie uchyli rąbka tajemnicy (ale możesz próbować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że na otomoto dla Megane II phii HB to takie klasyczne ceny, wyposażenia i przebiegi. Droższe są tylko już albo 2008, albo pierwszy właściciel udokumentowany, albo gaz, albo salon PL. Tańsze to już 1.4l. W tej cenie to praktycznie wszystkie do 300km od lublina które mają cokolwiek więcej niż manual klima i jakiś papier typu książka serwisowa, NAP albo słowo handlarza, że mogę VIN sobie w ASO sprawdzić i był serwisowany w tym ASO przynajmniej do ubiegłego roku. Ba wolał bym kupić auto co ma klimę, tempomat i resztę standard (zwykłe lusterko, brak HF, korbotronik z tyłu itp) ale z pewnym przebiegiem i stanem technicznym nawet przepłacając za nie ale takich aut nikt nie sprowadza <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!