Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Atualizacja RLink2 do AndroidAuto możliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posluguję się dość sprawnie językiem Francuskim i na forum Megane wyczytałem iż we Francji użytkownicy systemów Rlink2 z wersją oprogramowania 3.3.X.X dostali w serwisie zaktualizowaną wersje systemu do wersji 3.3.16.946. Próbował ktoś może to u nas w PL. Przebywam aktualnie służbowo poza europą i nie mogę podjechać do ASO. Wiem natomiast dokladnie iż bylo tam kilkanaście osób ktorym zaktualizowano wersje z 3.3.15.416 do 3.3.16.946 po ktorej możliwe jest uruchomienie CarPlay i AndroidAuto. Calość operacji trwa 5 min. Z forum wyczytałem również iż ta operacja możliwa jest tylko od wersji softu 3.3 w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odpowiedź z Renault - w serwisie twierdza że jest inny "moduł" w autach po 05.2017 i nie ma możliwości wgrania softu z Android Auto do samochdów wyprodukowanych wcześniej.

 

"Po konsultacji ze Specjalistą uzyskałem informacje że samochody są wyposażane w tą funkcję w trakcie produkcji i nie ma możliwości jej uzupełnienia żadnym updatem systemu po wyprodukowaniu pojazdu. Funkcjonalność SMARTPHONE MIRRORING (kompatybilność z Android Auto i Car Play) nie jest dostępna dla samochodów wyprodukowanych przed 16 tygodniem 2017 r.
Samochód o nr VIN .............. został wyprodukowany 26.02.2017 (T8), więc tej funkcji nie posiada.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mam wersję 3.3.15.411 (jakoś nie mogę znaleźć czasu na spędzenie pół dnia w serwisie) i nie do końca jest prawdą, że auta po 5.2017 mają inny moduł. Jest cała masa pojazdów z oprogramowaniem w wersji poniżej 3.3.16.x bez AA. Ogólnie na holenderskim forum Renault już znaleźli sposób na uruchomienie AA w aucie, które ma to wyłączone. Jedyne wymaganie to aktualizacja oprogramowanie do najnowszej wersji 3.3.16.946 w serwisie. Następnie wystarczy ELM327 na USB lub BT i DDT2000 z bazą 2017. Jak już to ogarniemy to (opis po angielsku):

 

1. Navigate to correct screen: Audio -> RadNav v2.3 -> RadNav Configuration 2.0 – Part1
2. Press yellow button on the top right corner “read all”
3. Press Einstein and go to expert mode
4. Select After sales from the drop down menu on the toolbar on the top.

 

aa2.thumb.jpg.06449b30c137a585bc4c5e7c466cd7f5.jpg


5. Change AAP (& CarPlay) from de-activated -> authorized

 

aa.thumb.jpg.c5d680474743c4a3ea60316c2c650a92.jpg


6. Press big yellow button “write RadNav 2.0 config”
7. Press button “Key Off / on Reset”
8. Verify that parameters are changed in the ecu by pressing “read all” again.

 

Dodatkowo musimy sprawdzić czy mamy włączone na tej samej stronie SPVR Rozpoznawanie głosu SmartPhone. Pozwala to na używanie rozpoznawania głosu w Android Auto poprzez długie naciśnięcie lub "Ok Google" (jeżeli jest tak skonfigurowany telefon). Musimy pamiętać, aby przed naciśnięciem żółtego przycisku "write RadNav 2.0 config", pozostałe parametry (których nie zmieniamy) były takie same jak w białej kolumnie, oraz aby nie używać WRITE ALL (co może spowodować zmianę innych parametrów). 

 

Na koniec przytrzymujemy 8 sekund przycisk włączania (Rlink się zrestartuje)

 

Cały temat http://www.renaultforum.nl/forum/r-link-2-en-apple-carplay-of-android-auto-t22408-253.html?sid=16ec15c6914f8c13336e3edad5c69306 (strona 12 i 13)

 

Do tej pory nie znalazłem, żeby ktoś odpalił AA na wersji 2.x.x.x. Sam nie testowałem tej metody, bo musze najpierw zaktualizować R-Linka w serwisie. 

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest? W ASO w Katowicach twierdzą, że nie ma aktualizacji dla mojego samochodu :mad: Mam właśnie 3.3.15. Z tego co piszesz wynika, że jest tylko nie masz czasu. To dlaczego u mnie twierdzą inaczej? Nie mają jakiejś wspólnej bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w polskich serwisach im się nie chce tego robić (pewnie ze względu na czas) bez zgłoszenia konkretnej usterki np. problem z łącznością BT, gubienie stacji radiowych itp. Na francuskich forach czytałem, że aktualizują bez problemu na żądanie klienta. Niektórym po takiej aktualizacji pojawiało się AA, niestety większość ma nadal zablokowane (pomimo najnowszej wersji), a serwisy twierdzą, że się nie da (np. http://www.planeterenault.com/forum/r-link-2-rlink2-et-carplay-ou-androidauto-t48466-684.html post z 30.08.2017). Wtedy pomocna może okazać się metoda opisana powyżej.

 

 

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wersji 2.2 to w wersji 2.2.17.803 funkcja nie działa, ale jest już nowa wersja 2.2.18.590 jeżeli ktoś ma tą wersję to mogę spróbować aktywować AA.

 

W R-Linku 1 w wersji minimum 11.341 aktywowanie i sama funkcja działa bez problemu.

Edytowane przez ebt25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź z renault

 

"Odpowiadając na Pańskie pytanie dotyczące aplikacji Smatrphone Mirroring, uprzejmie informuję, że otrzymałem odpowiedz od specjalisty, którą przekazuję. Posiadanie określonej wersji systemu oprogramowania urządzenia R-Link 2 nie ogranicza możliwości aktualizacji jego oprogramowania w przyszłości, również do wersji podobnej dla urządzeń wyposażonych w Smartphone Mirroring. Sam proces aktualizacji wersji oprogramowania w starszych autach zgodnie z technologia Renault, nie aktywuje oczekiwanej funkcjonalności.

Wszystkie inne działania podejmowane w celu uzyskania tej funkcji nie są oficjalnie akceptowane przez Służby Techniczne Producenta."

 

 

Edytowane przez m_dyszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!