Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie felg aluminiowych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Po ostatnim myciu Meganki okazało się, że nie można doczyścić jednej z felg (trzy pozostałe udało się umyć bez żadnego problemu). Jak to określili panowie z myjni felga jest zabrudzona "zaparzonymi" zanieczyszczeniami. Jest to coś w rodzaju czarno-brunatnego nalotu. Załączam zdjęcia dla ilustracji. Wiecie może jak można usunąć takie zanieczyszczenia z felg? Jakieś domowe sposoby albo dedykowane preparaty?

 

PS. Jeżeli założyłem wątek w nieodpowiednim miejscu proszę o przeniesienie do właściwego.

post-93828-0-37226900-1493839579_thumb.jpg

post-93828-0-74880200-1493839588_thumb.jpg

post-93828-0-47288300-1493839597_thumb.jpg

post-93828-0-96441500-1493839621_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do felg używam Tugi zielonej, krwawiącej i polecam. W ogóle sobie kupiłem cały zestaw detailingowy ->

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - odnośnie dodawania zdjęć na forum :!: - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lidla był całkiem niezły jak za te pieniądze, ale niestety jakiś czas temu zmieniono mocno skład. Poprzedni był oparty na detergentach, był skuteczny w połączeniu ze szczotką lub do bieżącego mycia lekko zabrudzonych felg. Obecnie skład oparty jest na kwasach, niestety skuteczność mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapieczony pył z hamulców. Metaliczne zabrudzenie do usunięcia deironizerem, np wyżej wspomniana tuga zielona, adbl vampire, CarPro IronX. Nada się każdy który powoduje efekt "krwawienia". Niestety nie wiem jakie renault stosuje klocki i tarcze, ale przynajmniej u mnie w megane strasznie pylą. Działanie tego typu preparatu tu:

 

thumb_hosting_zdjec_1493924933__1.jpg thumb_hosting_zdjec_1493924972__2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pylą klocki. Jakieś badziewie wsadzają. Nie wiem za jaki czas będzie wymiana, ale wstawię ATE Ceramic. Trochę droższe, ale pylenie znikome. Tuga zielona świetnie sobie radzi z każdym zabrudzeniem na felgach.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zakupiłem najzwyklejszy preparat do czyszczenia felg ze zwykłego brudu i dedykowany preparat do usuwania zapieczonego pyłu z klocków hamulcowych. Przy najbliższym myciu samochodu zadziałam preparatem na felgi. Zdam relacje z boju czy płyn dał radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie z tymi czarnymi wstawkami ?? dodam, że nie są one aluminiowe.

Nic się nie stanie o ile pytasz o zieloną Tugę czy inne środki krwawiące. Te środki mają neutralne ph, bezpieczne dla powłoki felgi, nawet dla wosków jak ktoś woskuje czy nakłada powłokę na felgi. Za to perfekcyjnie usuwa wszelaki nawet mocno przylegający brud. Do tego jeszcze okrągły pędzelek do malowania z naturalnym włosiem żeby delikatnie poczyścić, gdy już płyn zacznie krwawić. Psika się na suchą, brudną felgę, odczekujesz 3-4 minuty i spłukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!