Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód jak w profilu instalacja LPG założona przy przebiegu 19100km pod koniec września 2016. Do instalacji nie mam żadnych zastrzeżeń nic nie przerywa itp.

Silnik jak na okres zimowy dość szybko osiągał temperaturę 90*C.

Lecz po starcie ze świateł przy temperaturze zewnętrznej (-20 do -5) temperatura spadała od 70 stopni w ciągu kilku- kilkunastu sekund i przejechaniu 50-150 metrów po czym w kilkanaście sekund wracała do 80-84-90 by następnie spaść do 70 przy hamowaniu silnikiem.

Przy temperaturze zew. około 4 do 12*C temperatura w/w sytuacji spada do około 75-78 stopni (na wyświetlaczu temp. "gaśnie" duży kwadrat).

Czasem tylko spadnie do 80-83*C przy temp. zew. powyżej 12*C. Generalnie im cieplej na zew. tym mniejszy spadek.

Kolejny przykład z wczoraj.

- temp. zew. 12*C, prędkość na tempomacie 130km/h, temperatura waha się w ciagu 15-25 sekund w przedziale 85-97*C.

Co może być przyczyną wyżej wymienionych sytuacji ?

W poprzedni okresie zimowym 2015/2016 temperatura silnika spadała do poniżej 80 stopni przy poniżej temp -22*C i mocnym nadmuchu ciepłego powietrza w kabinie co mogłem jakoś wytłumaczyć lecz i tak wtedy zauważyłem to może 2 razy.

pz

EDIT:

Dziś temperatura przy spokojnej jeździe rosła do 97 stopni nie było spadków niezależnie od sytuacji po czym w ciągu 20-30 sekund spadała w czasie normlnej jazdy do 83 stopni by znów wzrosnąć do 90 lub ponad. Przejechałem 2 odcinki po 8 km więc mogłem praktycznie zaobserwować to tylko raz do dwóch w ciągu jednego przejazdu.

EDIT 2: data 8.06.2017. Jadąc wieczorem w trasie z tempomatem 102km/h na 6 biegu, temperatura w ciągu minuty dwukrotnie skacze między 82 a 96 stopni. Trzymałem tak prędkość przez około 5-6 minut.

Edytowane przez m0Del
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę odczytuję za pomocą interfejsu OBD2 Vgate i smartfona z aplikacją Piston.

Według tego zestawu drugi kwadrat wyświetlacza elektronicznego w zegarach podświetlany jest przy temperaturze 80*C - gaszony jest przy około 78*C. Pierwszy kwadrat podświetlany jest przy temperaturze 50*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Takie skoki temperatury to chyba norma. 

Jestem świeżo po wymianie termostatu i mam dokładnie tak samo rośnie do 96-97 i spadek w kilka sek. do 80-kilku i tak w kółko. Aktualnie rano -8* i bez zmian(cały czas trzyma oba kwadraciki od temp)   

Edytowane przez QsOor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. U mnie też zauważyłem wahania temperatury. Przykład  z wczoraj, na zewnątrz 22 stopnie i powrót z pracy do domu przez miasto (dystans 9 km). Przez całą drogę  i postój na światłach temperatura wahała się w zakresie 78-83 stopnie.  Klimatyzacja i nawiew wyłączony. Czy te temperatury nie są za niskie jak na panujące wtedy warunki ?  Rano po odpaleniu i ruszeniu od razu, silnik osiąga temperaturę 82 stopni w ok. 5 min. po czym zaczyna ona skakać we wspomnianym przedziale. 

 

Druga sprawa, to biała maź na ściankach w zbiorniku z płynem chłodzącym. Płyn jest czysty, samochód pracuje dobrze, więc to pewnie uszczelka pod obudową termostatu puszcza,. Czy wymieniać tylko uszczelnienie, czy też przy objawach, które opisałem, pasowałoby też wymienić termostat ?  Czy w ogóle można wymienić sam termostat, czy też konieczna jest wymiana wraz z obudową ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!