Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny nie otwiera drzwi pasażera


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że długi weekend postanowiłem doprowadzić do porządku drzwi pasażera. Mianowicie jakieś 1,5 (!) roku temu wymieniałem microswitch w klamce pasażera. Klamkę miałem w domu więc odpiąłem wszystkie wtyczki. Po złożeniu wszystkiego i otwarciu samochodu np. z pilota nie otwierają się te drzwi, tj. pasażera z przodu. Można je otworzyć jedynie od wewnątrz. Po takim otwarciu pracują normalnie do czasu ponownego zamknięcia i otwarcia samochodu pilotem przy przyciskiem. Wywaliłem już mocroswitch, złączyłem dwa przewody w klamce na krótko ale nadal to samo. Wtyczki wszystkie mam podłączone. O co chodzi, jakiś bezpiecznik czy co? Zaczyna mnie to wkurzać bo synek już z przodu jeździ i wiadomo :) tata otwórz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złączyłem dwa przewody w klamce na krótko ale nadal to samo.

Czyli zamiast mikrowłącznika to przewody które są do niego przylutowane, połączyłeś razem? Jeżeli tak, to to jest przyczyna niedziałających drzwi. Komputer samochodu odczytuje tą sytuację jako zwarcie i blokuje drzwi. Podejrzewam, że jak wymieniałeś mikrowłączniki to z 4 pinów do wyboru (do dolutowania) dolutowałeś oba kabelki do tego samego złącza i zrobiłeś na stałe zwarcie blokujące drzwi. Czy tylne drzwi z tej samej strony działały normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 05 maj 2017 - 07:40

Tak, tylne drzwi działają normalnie. Przednie nie otwierają się także gdy całkowicie pominę microstyk i przewody są luźne, do niczego nie przylutowane.

Edytowane przez kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kabelki rozłączone ale żeby rozpiąć kostkę muszę zdjąć tapicerkę :-(

 

A jeszcze pytanie - jak przylutować microprzełącznik? Tzn. które piny?

 

Dodano: 13 maj 2017 - 08:32

Więc tak: wczoraj wlutowałem nowy mikorstyk. Po naciśnięciu klamki pięknie zamyka. Pilotem również. Nadale jednak nie otwiera drzwi. Sytuacja byłą dziwna o tyle, że pierwszych kilka kliknięć przycisku drzwi się zamykały. Po włożeniu ręki za klamkę i pociągnięciu jej drzwi się otwierały! Nie otwierały się jednak z pilota. Zdarzyło się tak kilka razy aż w końcu nadal nie działa. Rozebrałem tapicerkę, wyciągnąłem klamkę. Wszystko jest ok, kable całe, kostki podłączone. Brak mi już sił, temat jest denerwujący. Nie ma tu jakiegoś bezpiecznika czy coś?

Edytowane przez kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu ręki za klamkę i pociągnięciu jej

Czyli jak włożysz rękę i nie ciągniesz za klamkę to drzwi się nie otwierają? Jeżeli tak to uszkodzony masz czujnik optyczny i wg mnie on powoduje jakieś zwarcie, przez które drzwi "wariują". Ja zacząłbym od CLIPA i zobaczył co powie komputer. Jak by nic nie pokazał, zaczął bym od czujnika optycznego, a później zastanowił bym się czy to nie wina samego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z drzwiami pasażera z przodu, tyle że sytuacja była odwrotna zamek z pilota się nie zamykał - tyle że w m1 ph2. Ja nie miałem czasu się z tym bawić, więc zleciłem diagnozę w ASO na przeglądzie okresowym, stwierdzili że to wina siłownika, więc go wymienili i wszystko wróciło do normy. Ja ten siłownik wziąłem na sekcję i po sprawdzeniu okazało się, że nie kontaktuje styk miedzy silniczkiem, a wtyczka w siłowniku. Wystarczyło wyjęcie silniczka i lekkie wygięcie bolca, żeby kontakt był pewny i siłownik działa w obie strony. Może u autora tematu, też może przyczyna być w siłowniku (jeżeli siłowniki są takie same). Uprzedzając pytania - u mnie siłownik w czasie sekcji działał tylko w jednym kierunku, ale po lekkim naciśnięciu jednego pinu we wtyczce czasem zadział w drugą stronę.

Teraz mam znowu inny problem z drzwiami tylnymi pasażera - siłownik z pilota działa w obydwóch kierunkach, ale drzwi nie da się otworzyć klamką zewnętrzną, przypuszczam, że coś mechanicznie się rozłączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to coś pomoże to stało się tak nie od wymiany microswitcha a od wyjecia klamki i przesmarowania małego trzpienia bo nie odbijała. Może faktycznie czegos nie podpiąłem ale po wczorajszych ogledzinach nic takiego nie stwierdziłem.

 

Dodano: 16 maj 2017 - 22:28

A może powiecie jak sprawdzić czy sam zamek jest sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek można otworzyć siłownikiem elektrycznym albo ciągnąc za cięgna - od klamki wewnętrznej albo od zewnętrznej. Aby otworzyć zamek potrzebne jest jego odblokowanie. Sygnał na odblokowanie daje czujnik podczerwieni albo pociągnięcie za klamkę (można pociągnąć za klamkę bez wkładania ręki, zamek powinien się odblokować).

Warunkiem niezbędnym do odblokowania jest wykrycie karty przez antenę. Może antena w tym zamku nie działa ci prawidłowo? Połóż kartę obok klamki w tylnych drzwiach (albo po drugiej stronie auta) i zobacz jak wtedy zachowa się zamek - z wykorzystaniem czujnika podczerwieni i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mój przypadek, to nie mam karty tylko pilota i u mnie na komendę pilota wysuwa się i chowa przycisk od blokady zamka od wewnątrz, czyli siłownik działa i odblokowuje zamek, ale drzwi klamką od zewnątrz nie da się otworzyć, czyli nie ma "łączności" między klamką a zamkiem - coś się rozłączyło lub wypadło, czytałem o takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy klamkami (wewnętrzną i zewnętrzną) a siłownikiem są cięgna - linki stalowe.

Wychodzą z zamka i są zahaczone o klamki. Może ta w zewnętrznej klamce ci wypadła albo pękła?

Wystarczy wyjąć schowek w drzwiach i chyba okręcić 1 śrubę od uchwytu drzwi, można odchylić część tapicerki, zdjąć taki plasticzak w środku drzwi i powinno być widać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przepraszam, że tak późno odpisuję. Sprawa rozwiązana. Rozebrałem zamek, zacięły się zębatki sterujące siłownikiem. Już wszytko ok. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!