Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak można tak montować...?


mirek65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów !

 

Potrzebuję od Was informacji i pomocy.

Mam w aucie TOMASETTO ALASKA oraz wtryskiwacze HERCULES BLUE.

Ogólnie jestem zadowolony,zimę jakoś przeżyłem, bez problemów ze strony instalacji gazowej.

Trochę tysięcy kilometrów przejechałem i na poprawki czekałem do cieplejszych dni, a poprawki to:

1. Założenie kolanka (90 stopni) na rurkę miedzianą (fi 6 mm) doprowadzającą gaz do parownika, okazuje się że zamontowana rurka miedziana jest powyginana w bardzo niedorzeczny sposób.

2. Założenie kolanka (90 stopni) na wąż przy parowniku (fi 12 mm ?) łączący parownik, poprzez filtr z zespołem wtryskiwaczy. W tej chwili jest również bardzo dziwnie wygięty i po prostu przeszkadza.

Zaznaczyłem te kolanka na czerwono.

 

post-94565-0-68188000-1493930710_thumb.jpg

 

Następna sprawa to zamocowanie listwy z wtryskiwaczami. Sami oceńcie to tfu...druciarstwo !

 

post-94565-0-93469500-1493930792_thumb.jpg

 

Z tym sobie już poradziłem, pomogła nitonakrętka:

 

post-94565-0-78163100-1493930871_thumb.jpg post-94565-0-28205500-1493930923_thumb.jpg post-94565-0-54456100-1493930995_thumb.jpg

 

Sposób na niewpadanie wiórów do wierconego otworu. Wiertło z wazeliną techniczną.

 

post-94565-0-54424100-1493931043_thumb.jpg

 

Niestety, nie bardzo wiem jakich kolanek szukać i gdzie ?

Jeżeli ktoś z Was już ten temat przerabiał to poproszę o informację jakie tam są gwinty,oznaczenia itp.

Nie piszcie mi,proszę, żebym pojechał z tym do "gazownika" Byłem,mówiłem, okazało się że tak jest dobrze(!)

Ale chyba tylko dla niego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie jest NIT, lecz NITONAKRĘTKA. Na zdjęciu faktycznie widać jak by to był nit.

 

post-94565-0-12120800-1493960488_thumb.jpg post-94565-0-65432600-1493960516_thumb.jpg

 

Dzięki niej uzyskałem mocne połączenie listwy wtryskiwaczy z osłoną na której były zamocowane.

Długość gwintu w osłonie to jest ok. 2 mm (grubość ścianki), nie ma więc szansy ażeby śrubę można było mocniej dociągnąć.

Teraz to wygląda dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolanko do przewodu gazowego dostaniesz właśnie u gazownika, tylko podjedź do innego warsztatu.

Ja właśnie montuję gaz u siebie i gazownik dał mi takie cudo, tylko na przewód faro, a nie miedziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem zrobić.

Jeżeli jednak nie znajdę w okolicy,to znalazłem coś takiego:

 

post-94565-0-43961300-1493966657_thumb.jpg

 

Pozostaje mi jeszcze poszukać wyjścia kątowego z parownika, wąż fi 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie kolanko mi chodziło.

A zamiast kolanka fi12 może lepiej inaczej ustawić reduktor, żeby uniknąć dodatkowych połączeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie za dużo już przeróbek. Samo miejsce nie złe.

 

post-94565-0-31187100-1493969097_thumb.jpg

 

Poszukam więc tego kolanka.

U JACUSIA jest chyba coś podobnego

 

Dodano: 11 maj 2017 - 18:41

Zakupiłem u JACUSIA dwa kolanka,opaski,baryłki i piankę do kontroli.

Kolanko na wąż fi-12 już założyłem pozostało kolanko na rurkę miedzianą fi-6 (zazn. czerwone kółko).

W związku z tym że tego nigdy nie robiłem wolę się jednak poradzić: czy mogę odkręcić bez obaw nakrętkę trzymającą miedzianą rurkę przy parowniku ?

Czy nie spowoduję wycieku gazu ?

Czy jest przy zbiorniku jakiś zawór ?

Wolę jednak popytać bo robota niby prosta, ja jednak nie miałem z tym do czynienia więc jestem ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zakręcić gaz na butli, jest zaworek na pewno. Później najlepiej odpal auto i wypal cały gaz pozostały w układzie. Wtedy możesz bezpiecznie zabierać się za tę rurkę. Teoretycznie jest elektrozawór, ale lepiej i tak zakręcić butlę, może coś mu jest i puszcza gaz do układu, tu nie ma żartów według mnie.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję DROOPY, tak właśnie zrobię.

Jak wszystko pójdzie pomyślnie to jutro się pochwalę.

 

Dodano: 12 maj 2017 - 20:43

Skończyłem. Wygląda to o niebo lepiej.

 

post-94565-0-72540700-1494614123_thumb.jpg

 

Nie chce mi się już komentować roboty tzw. fachowców

Dziękuję Wam koledzy za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!