Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

terkotanie stukot z okolic koła


mariuszek30

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam następujący problem jadać ze stałą prędkością po puszczeniu gazu zaczyna cos terkotać stukać z okolicy przedniego koła . Terkotanie przypomina cos w stylu wsadzenia patyka w szprychy.Zauważyłem że jak wcisnę lekko hamulec to ten stukot ustaje , macie jakieś pomysły miał ktos podobny problem poduszki silnika powymieniane sprzęgło też niedawno było robione

 

Dodano: 06 maj 2017 - 08:30

witam dodam jeszcze że przywiększej prędkości ponad 80 km jak puszcze na luz to też słychać taki terkot czy to możliwe żeby to była skrzynia albo którąs półoś

 

Dodano: 06 maj 2017 - 12:02

zauważyłem że jak skręce kołami w czasie jazdy to ten stukot ustaje mam wsadzony bieg rozpędzam sie jest oki puszczam gaz zaczyna stukać skręce lekko w lewo lub w prawo robi sie cisza macie jakieś pomysły

 

Dodano: 06 maj 2017 - 18:58

dziś sprawdzałem półoś z prawej strony na prostych kołach ma lekko luz , niewiem czy tak powinno byc jak bym dodawał i odejmował gaz w motorze jest z pół centymetra luzu a jak skręce kołami jest oki . Może mi ktoś podpowiedzieć czy przegób może tak stukać na prostych kołach pamiętam że zawsze jak był padnięty to strzelał ale na skręconych

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przegób może tak stukać na prostych kołach pamiętam że zawsze jak był padnięty to strzelał ale na skręconych

Przegub zaczyna terkotać na skręconych kołach, początkowo przy większym obciążeniu, a później coraz mniejszym. Jak stuka także podczas jazdy na wprost to znaczy, że już naprawdę z nim źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie na skręconych jest oki nic nie stuka półoś dokrecona patrzyłem dziwne objawy jade na 4 biegu puszcze gaz zaczyna klekotac lekko skręce w lewo lub prawo jest cisza na luzie też klekocze

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciśnięcie hamulca pomaga to może jeszcze sprawdź czy na jarzmach nie masz luzu. Tam potrafią wyrabiać się te sworznie lub tulejki dla nich trzymające zacisk. U mnie kiedyś w jednym kole pukało z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!