Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio z navi fabryczne a tylne głośniki - clip brak komunikacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie działają mi tylne głośniki. Clip zdaniem elektronika nie wykrywa radia. Natomiast da się uruchamiać multimedia np z usb. Czyli jakieś połączenie tam jest. Wg elektronika to jest na razie problem. Pytanie czy opłaca się to robić. Bo ma niby podłączać pod oscyloskop by szukać braku komunikacji a dopiero samego problemu nie działania tylnych głośników Sądzę, że koszty mogą być w setkach złotych spokojnie (patrząc ile wziął za wstępna analizę). Zmienić radio średnio, mam fabryczną navi i pilot koło hamulca ręcznego.

 

Ktoś przerabiał podobny temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio poniżej zdjęcia. Komunikacja z navi, tzn? ja mam joyistick i cała navigację obsługuje tym. Ale jeśli chodzi o muzykę to tak steruje z radia a na wyświetlaczu wyświetlają się wtedy dane "komendy" - czyli play, pause, przegląd katalogów itp. Kiedyś jak było wpinany clip to niby było wykrycie ale nie chciały grać z racji nie wiadomo dlaczego. Nie pamiętam czy udało wykonać dźwięk testowy, ale chyba nie. Mimo to w clipie były widoczne i były próby wysłania takiego sygnału.

post-62917-0-29462300-1494148888_thumb.jpg

post-62917-0-66489100-1494148922_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok radio po liftowe, sprawdź czy przy wyłączonym zapłonie działają z tyłu głośniki , sprawdź każdy z osobna

 

Nie powinno być problemy z diagnozowaniem radia i nawigacji ( chodziło mi czy clip połączył się z nawigacją )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieramy auto nie uruchamiamy silnika, włączamy audio ( radio przyciskiem na przednim panelu radia ) jak radio zacznie grać przykładamy ucho do głośnika , po kolei do każdego mamy ich 4 szt w drzwiach i w ten sposób oceniamy które głośniki grają bez zapłonu

Fader i balance zostało sprawdzone w ustawieniach radia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzę. tak fader jest na środku więc tył powinien działać. Obawiam się, że będzie sam tylko przód grał. Po odłączeniu akumulatora nie trzeba było wprowadzać kodu do radia. A jest to trochę dziwne. Dam znać

 

 

EDIT: Nie działają :( Nawet jakby żadnego syczenia nie było :( Szkoda, że do Ciebie mam daleko.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak kolega Cinas da radę zdalnie zerknąć to mogę urzyczyć Clipa ale jak byłeś u mnie to pamiętam że Clip się wysypywał jak próbowałem w radiu włączyć opcję tylnych głośników a instlacja jest do wszystkich głośników bo z innego postu wynika że nie masz całej instalacji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam podobny problem, nie diagnozowany jeszcze Clipem. Otóż głośniki z tyłu nie grają, te malutkie przy słupkach z przodu też nie. Przy wyłączonym zapłonie gra dodatkowo lewy tył. Czyściłem kostki w drzwiach z tyłu specjalnym środkiem bez powodzenia.

Może ktoś ma pomysł do może być nie tak, gdzie szukać usterki.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego lewy tył gra tylko przy włączeniu radia bez karty? Po takim zabiegu można włączyć silnik i głośnik gra dalej. Niestety wygaszenie silnika powoduje zanik dźwięku w głośniku lewy tył. Prawy tył oczywiście ciągle nieaktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!