Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od kilku tygodni jestem posiadaczem Megane II 1,6 w wersji 3d z 2003r. Pierwszy raz mam do czynienia z francuskim autem i jestem miło zaskoczony. Dokupiłem skórzane fotele z egzemplarza w wersji Sport z 2008 i tu ciekawostka. Samochód "dawca" jest po lekkim dzwonie (wystrzelona poduszka kierowcy) - dopiero po zakupie zauważyłem, że fotel kierowcy jest mocno wybrzuszony. Zastanawiam się czy tak może wyglądać fotel z wystrzeloną poduszką chroniącą kierowcę przed wysunięciem się spod fotela? Słyszałem,że taka poduszka może występować w tym fotelu. A może to wada tapicerki? Podobno w wersjach z skórą zdarza się takie coś. Czy macie może jakieś doświadczenia z tego typu problemem z fotelem? Będę wdzięczny za komentarze.

Edytowane przez Ekojestok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest poduszka pod fotelem, to spójrz pod fotel czy masz zamocowane coś takiego: Mój odnośnik

Jeżeli jest wybrzuszenie, to raczej wystrzeliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Samochód w warsztacie więc sprawdzę jutro ale też myślę,że to wystrzelona poduszka. Jak myślicie, czy w moim oryginale z 2002-2003 też były takie poduszki, bo mógłbym przełożyć?

Mam też nadzieję,że wymienia się ją od spodu fotela ,bez ingerencji w skórę na siedzisku.

Pozostaje pytanie czy napinacz pasów też jest do wymiany - rozumiem,że jakjest krótki,toznaczy,że wystrzelony?

BTW: mechanik coś sknocił przy przekładce bo o ile fotel kierowcy jest usytuowany prawidłowo, to fotel pasażera jest przesunięty w stronę drzwi - zamykając drzwi dociskamy boczek fotela, natomiast między lewą krawędzią fotela a podłokietnikiem jest duży odstęp. Zachodzę w głowę jak "mój mistrz" to zrobił? Otwory w podłodze są takie same, wcześniejsze fotele były OK. Wygląda na to, że zdemontował fotel z szyn i przy ponownym montażu coś skręcił nieprawidłowo, tak że powstało jakieś przesunięcie w prawą stronę. Spotkaliście się może z taką sytuacją.

Edytowane przez Ekojestok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2002-2003 też były takie poduszki, bo mógłbym przełożyć?

W cabrio były zawsze, w 3D po liftingu zawsze. Jak masz w starym fotelu to bez problemu przełożysz, odkręca je się od spodu.

Pozostaje pytanie czy napinacz pasów też jest do wymiany

Tak jak za krótki, to wystrzelony i do wymiany (będzie pasował ze starych foteli).

mechanik coś sknocił przy przekładce

Tak, coś sknocił.

Czy szyny musiał też przekładać, czy pasowały od nowych foteli?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem nadzieję, że przekłądka dobrej poduszki z starego fotela na nowy będzie prosta ale okazało się, że mechanicy, z którymi rozmawiałem, boją się dotykać poduszekw obawie,że może im wystrzelić. Nawet odpięcie akumulatora ich nie uspokaja, twierdzą, że byle iskra, byle zwarcie,łądunek elektrostatyczny może odpalić ładunek.No i mam problem bosam jestem raczej apolitechniczny, o braku garażu nie wspominając. Liczę na Wasze komentarze, czy to faktycznie może być niebezpieczne? A może znacie kogoś z Trójmiasta/okolic, kto mógłby w tej sprawie pomóć? Myślę, że pewnie pracownicy złomowisk mają w tym wprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz to sam przełożyć. Nie bedzie bum..

Kiedys byłam u speca, który zakladał poduszki. RObił to na włączonym zapłonie, bez żadnych zabezpieczeń. Nie polecam takiego hardocore, ale po wyłaczeniu zapłonu i odczekaniu kilku minut można rozpinać instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!