Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z EGR


pikpik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mam mały problem z zaworem EGR. Od jakiegoś czasu na desce wyświetla się 'check engine'. Po podłączeniu pod komputer wyskakuje błąd:

"P0486 System recyrkulacji spalin. Chwiejny styk"

Błąd kasowałem jednak po kilku uruchomieniach silnika powraca ponownie. Następnie wyczyściłem cały zawór (wydaje się być sprawny). Niestety, błąd nadal powraca. Po kilku dniach postanowiłem podmienić zawór na nowy, sprawny. W dalszym ciągu to samo.

 

Czy nowy zawór trzeba w jakiś sposób "przyuczać" ?

 

Czy ktoś może wie co dokładnie oznacza ten błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie po demontażu wykonac przyuczenie, czy adaptacje jak kto woli z uwagi na to, że podczas czyszczenia mogłes przesunąć klapke i podłączyć w innej pozycji niż było. Komputer wykrywa to jako błąd i sam nie ustawi sobie klapki do odpowiedniej pozycji startowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Nie chcę nic zaślepiać :)

 

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wiesz może w jaki sposób należy to zrobić ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wymieniłem cały zawór (cześć mechaniczna i elektroniczną). Następnie pojechałem do ASO na adaptacje niestety to nie pomogło :( Dokładny błąd z ASO "obwód czujnika pozycji zaworu EGR".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A może tu chodzi o to, że wtyczka ktora idzie do EGR ma zasyfiałe styki przez co nie może EGR chodzić jak powinien? Zobacz te styki oraz poczytaj ze schematów gdzie kabelki od tego EGR idą i znajdź drugą wtyczke i tez sprawdz styki. Powinna byc chyba w czarnej skrzynce z bezpiecznikami pod maską ( ale nie jestem pewny ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w ten sposób do tego podszedłem, niestety nie mogę się doszukać drugiego końca wiązki od egr. Wie ktoś może gdzie ona wchodzi ? W miedzyczasie otrzymałem MMS z serwisu z częściami które mogą potencjalnie powodować ten błąd. Czy może ktoś pomóc zidentyfikować te części (numery są nieczytelne - załącznik ).

 

PS. Ta część za 962zł już wymieniona. cięcie

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!