Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio szumi gdy używam ładowarki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z radiem w moim Fluence. Otóż kupiłem oryginalną ładowarkę Samsunga do telefonu, niestety gdy ją podłączę do gniazda zapalniczki - radio zaczyna szumieć, nie łapie rds, tak jakby pogorszył się zasięg. Najpierw pomyślałem, że to wina ładowarki, ale tak robi na kilku różnych modelach, które dobrze działały w moim poprzednim aucie. Również nie jest to problem z cewkami, bo szumi też na wyłączonym silniku. Ponadto te same ładowarki nie powodują żadnych zakłóceń w identycznym aucie znajomego. Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aktualizacja:

Wymieniłem radio lecz problem nadal występuje. Mam ładowarkę z doczepianym kablem usb. Przy włożonej samej ładowarce wszystko jest OK. Natomiast gdy do jej gniazda zbliżam wtyczkę usb kabla nagle zaczynają się szumy, pomimo, że nie przepływa prąd. Tak, jakby kabel robił za antenę zbierającą zakłócenia. Myślę jeszcze nad wymianą wzmacniacza antenowego, tylko nie jestem pewien, czy moje auto go ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem służbowym Fiatem Doblo to miałem identyczny problem. Latałem długie trasy i ciągle miałem podpiętą nawigację w zapalniczce. Radio wtedy szlag trafiał. Jak odpinałem, grało jak ta lala. Coś musi "bić" po kablach od gniazdka aż po samą antenę. Problem dla mnie też został nie rozwiązany, ale szukał bym go właśnie w okablowaniu samochodu.

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U dziewczyny u brata w radiu Blaupunkta też słychać niektóre ładowarki (szczególnie tańsze). W domu mam chyba z 5-6 różnych ładowarek samochodowych - z dostępnych w Polsce nie ma problemu z Philipsem jak w linku (kiedyś można było je kupić za jakieś 20 zł w Biedronce): http://allegro.pl/philips-ladowarka-samochodowa-2xusb-tablet-telefon-i5677349960.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 13.08.2017 o 10:30, DanielT napisał:

Myślę jeszcze nad wymianą wzmacniacza antenowego, tylko nie jestem pewien, czy moje auto go ma.

Nie sądzę by to coś pomogło ale może :?::-)

Te nowe, chinckie ładowarki sieją jak jasna cholera.

Ostatnio znajomy opowiadał jak wymieniał tranzystor w zasilaczu. Wymienia jeden na nowy - pali, wymienia na kolejny nowy - pali.

Znalazł stary zasilacz, który był jako dawca części, patrzy jest taki, wymontował z dawcy, zamontował do biorcy i pięknie działa już miesiąc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DanielT napisał:

Tak jak pisałem w pierwszym poście - wymiana ładowarki nie pomoże,

I masz rację.

Brak działania anteny. Przerwa w obwodzie; brak ciągłości żył lub uszkodzony wzmacniacz antenowy.

Opisałem dokładnie wczoraj w temacie Megane 2 - poszukasz - poznasz szczegóły ( antena z podwójnym kablem ).

Przy sprawnym układzie antenowym nawet kamery bezprzewodowe nie wnoszą zakłóceń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!