Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chip 1.9 dCi - czy da sie i czy warto?


Domciakux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tu nowa ale przejrzałam pół internetu a nie znalazłam satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi.

Chodzi o chip tuning mojej renusi. Fabrycznie 120 koni , lecz prawdopodobnie ma więcej za sprawą zmienionego turbo ,ale tu nie jestem pewna mam francuskie papiery ,ale nigdy nie tłumaczyłam . Czy w ogóle jest sens chipowania jej , bo wiele osób które oferuje to usługi mówi że to bezpieczne itp. Ale sam wjazd na hamownie mnie przeraża w końcu to 15 letni samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

Wjechać na hamownię możesz. Coś tam zawsze dowiesz się o kondycji napędu. Raczej nie warto. Należałoby dodatkowo ogarnąć temat panewek i pompy oleju w tym ryzykownym silniku. Jeżeli to nowy nabytek, pojeźdź ze 3 mce po wymianie olej. Bo być może ta kasa będzie potrzebna na coś koniecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bym się zainteresował sprawdzeniem dołu silnika - wydajność pompy olejowej (najważniejsza sprawa w tym silniku, nowa pompa kosztuje ok.250zł), później panewki. Jak masz gdzieś w papierach informację o wymianie pompy to ok. Piszesz, że turbo było zmieniane - może być założone wydajniejsze, może być to samo co fabryczne, tego nie wiemy. Ważne, że było robione, więc już tam ktoś grzebał - warto sprawdzić luzy na wirniku. Przewody od i do turbo muszą być szczelne. Ogólnie rzecz biorąc trzeba zrobić najpierw diagnostykę silnika a dopiero podnoszenie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a więc tak zrobię :) sama nie mam czasu na takie zabawy więc zaraz ją zaprowadzę. Zastanawiam się nad tym czy sprawdzić ją u zwykłego mechanika (do którego jeżdżę z drugim moim autkiem ) czy do autoryzowanego serwisu renówki , bo wszystkie naprawy są tam wykonywane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zaufanego mechanika to do niego. ASO niepotrzebnie Cię skasuje a nie jest powiedziane, że zrobią to lepiej niż zwykły warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!