Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie silnik na LPG


Joasia1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ogromny problem z moim autem. Posiadam Renault Megane II 2003r, silnik 1,6 + gaz który założyłam w momencie kupna auta. Użytkuję go prawie 2 lata i nadal nikt nie może dojść do tego co się z nim dzieje. Może Wy mi podpowiecie co mogę jeszcze zweryfikować? A mianowicie: jadąc na gazie przy dojeżdżaniu z reguły do skrzyżowania wciskam sprzęgło i obroty spadają nie do 1000 obrotow tak jak być powinno tylko nie odbija i spada do zera przez co silnik gaśnie po czym po wciśnięciu START odpala bez problemu. Dodatkowo, gdy stoję,i mam.na wolnym biegu, to skaczą mi same obroty. Zdarza się to raz na 200km... na prawde rożnie i TYLKO NA GAZIE. Gdy przełącze na benzynę, to automatycznie problem znika. Dodatkowo przygasają mi światła jak obroty spadają, tak samo jak podnoszę szyby to też czuje,że silnik się męczy. Byłam u Pana, który mi zakładał gaz i mówi, że wszystko wygląda na OK i pierwszy raz sie z tym spotyka. Byłam u 2 mechaników RENAULT i rownież rozkladają ręce. Wymieniałam świece typowo do LPG, przeczyściłam przepustnicę, wymieniłam pompe paliwową na początku, wymieniłam już nawet akumulator, bo po przetestowaniu starego wynikało,że aku było 12V, a dawał tylko 9V więc nie ładował go tak jak powinien. Po wymianie akumulatora zmieniło się tylko tyle, że nie przygasają mi światła. Macie może jakiś jeszcze pomysł ?

 

Dodano: 12 maj 2017 - 21:19

Teraz się zgadza administratorze ?

Edytowane przez Joasia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyjaśnienia:

a) jaki instalator?

b ) jakie komponenty instalacji

c) jakie dobrane dysze wtryskiwaczy i ciśnienie

d) czy oprócz problemu na jałowym, są jakieś problemy na wysokich obrotach i wysokich obciążeniach

e) trzeba było zrobić zdjęcie ekranu komputera (bo przecież nie pendriva) którym gazownik się podłączał. Osobiście mógłbym na podstawie tego coś stwierdzić jeśli sterownik to LpgTech.

 

Dwa lata tak jeździsz?

Miałem podobnie zaraz po założeniu instalacji - dysze wtrysków były za duże, za dużo gazu było wtryskiwane na jałowym i często przy wciskaniu sprzęgła na jałowym gasł. Musiałem jeszcze 2 razy jeździć do gazownika, by w końcu to wszystko dograł (dysze, ciśnienie i strojenie).

Edytowane przez elgreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w załączniku przesyłam zdjęcie faktury wszystkie homologowane elementy instalacji. Na pewno będzie Pan potrafił odczytać z tabeli lepiej niż ja.

d) czy oprócz problemu na jałowym, są jakieś problemy na wysokich obrotach i wysokich obciążeniach - nie, problem występuje tylko wtedy gdy dojeżdżam przykładowo do skrzyżowania, wciskam sprzęgło by wrzucić na luz i obroty nie odbijają tylko spadają do zera przez co silnik gaśnie, ale odpala za pierwszym razem bez problemu. No i czasami mam sytuacje że na biegu jałowym skaczą delikatnie obroty. Mam filmik jak się zachowuje, mogę przesłać.

e) problem w tym, że ja mieszkam obecnie w Gdańsku a zakład, który zakładał mi gaz mieszka w Trzciance. Mam jakieś 250km do niego i nie jestem w stanie teraz przesłać Panu zdjęcia programu po podłączeniu do auta. Zakład ma bardzo dobre opinie, dużo osób ich polecało z tym, że byłam u niego wiele razy i za każdym razem nie robi nic innego jak tylko podłącza pendriva do auta i sugeruje się tymi wykresami w swoim programie. Nie sprawdzali ani razu czy instalacja jest w porządku itd itd. Co najgorsze - to dzieję się raz na jakiś czas ;/ potrafię zrobić 500km i jest wszystko w porządku, a czasami jak go złapie to potrafi z 2 dni tak się zachowywać.

 

 

post-84303-0-87968500-1494773487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dzieje się to tylko na gazie. Dziękuję za pomoc. Z tym, że gaz jest jeszcze na gwarancji i wolałabym, aby monter to naprawił a nie dodatkowa firma, za którą zapłacę pewnie nie mało prawda ?

 

Dodano: 17 maj 2017 - 17:30

Z tego co widzę to oni kompletnie nie zajmują się LPG tylko projektowaniem sieci elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na zrzuty ekranu w wątku z innego forum. http://www.forum.agcentrum.pl/viewtopic.php?t=1189

Trzeba najpierw potwierdzić, czy faktycznie jest dobrze wszystko dobrane i zestrojone, a jeśli tak, to pojeździć z podpiętym tabletem, telefonem lub komputerem w celu wyłapania problemu, jeśli pojawią się okazyjnie. Najlepiej się orientować w tym samemu. Zadzwonić do gazownika i zapytać jakie dysze są na wtryskiwaczach. Można wystroić instalacje na złych dyszach, ale wtedy będą jakieś problemy albo na biegu jałowym albo przy wysokich obciążeniach i obrotach silnika. Przykładowo gaśnięcie na jałowym, a dobre zachowanie na 5000rpm lub odwrotnie, idealne obroty jałowe, a spadek mocy na wys. obrotach. Przechodziłem oba przypadki. Dysze 2.0 (za duże), potem 1.5 (za małe), potem 1.6 i skończyliśmy na 1.7. Generalnie gazownicy są leniwi, a u mnie trzeba było wymienić dysze dostarczane z wtryskami, a potem jeszcze je rozwiercic. (Inny silnik, nie ma co się sugerować rozmiarami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak jak Pan mówi. Podjade do Pana, który zakładał mi gaz i przycisnę go żeby sprawdził cała instalację a przede wszystkim dysze. Dziękuję za pomoc ! Odezwę się jak będzie już jakiś rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Joanno, moja dobra rada. Zostaw swojego montera w spokoju. Nie warto do niego jechać 250 km, bo jak trzy razy próbował to i za czwartym mu się nie uda. Znajdź konkretnego gazownika blisko siebie. Jeśli instalacja jest jeszcze na gwarancji, to z niej zrezygnuj bo szkoda autka. Bo tak będziesz jeździła po 500 km w dwie strony + cały dzień stracony.

Wszelkiej pomocy odnośnie instalacji oraz osobę która to ogarnie znajdziesz tutaj( są tam przeważnie pasjonaci a nie druciarze):

Mój odnośnik

Mapę naprawdę polecanych warsztatów masz tutaj:

Mój odnośnik

Jeśli byś mogła, to wrzuć zdjęcia z pod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to racja, zeby tyle nie jezdzic.

Ale jeszcze jedna rzecz mi przyszla do głowy. W tej homologacji masz wyszczególnione wyniki emisji szkodliwych substancji jakie silnik ma wydzielać. Jeśli jest jakikolwiek problem ze skladem mieszanki, to w badaniu spalin na stacji kontroli pojazdów (tam gdzie sie przeglady robi) to wyjdzie i dostaniesz na to wydruk. W ten sposob mozesz udowodnic gazownikowi, ze jednak jest cos do poprawy, nawet jesli twierdzi, ze wszystko jest dobrze. To na wypadek, gdybys jednak chciala egzekwowac tą gwarancję.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!