Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd skontroluj układ wtrysku paliwa


dekoart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Megane III PH1, 1.9 DCI. Wyskoczył mi błąd podczas jazdy na autostradzie "skontroluj układ wtrysku paliwa" Pojechałem do ASO, po podłączeniu pod komputer wyszło, że trzeba wymienić czujnik ciśnienia doładowania. Tak też zrobiłem, wymieniłem na nowy oryginalny BOSCH. Minął tydzień i ten sam komunikat znów się pojawił... Znów na autostradzie przy prędkości Ok 160 km/h. Panowie, może miał z Was ktoś taki problem, gdzie szukać usterki dalej?

I dodam, że Meganka ma wahania mocy. Przy ruszaniu czasem jest trochę zamulona, po czym po kilku dniach znowu ma tyle mocy ile zawsze...

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pokazało błąd czujnika ciśnienia doładowania nie musi wskazywać na uszkodzony czujnik. Błąd ten oznacza, że ciśnienie doładowania nie odpowiada ciśnieniu zapisanemu w mapie silnika i wówczas pojawia się błąd czujnika ciśnienia doładowania. Najczęściej jest to spowodowane wadliwym sterowaniem kierownicy turbiny lub zacinającą się kierownicą spalin turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie byłem u mechanika z tym błędem. Został on skasowany, w celu sprawdzenia wybrałem sie na ten sam odcinek autostrady, po przejechaniu 15 km z prędkością Ok 150-170 km/h komunikat znów się pokazał, lecz samochód nie stracił mocy.

Mówiąc o tych usterkach co muszę wymienić lub w jaki sposób naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina została wymieniona na nową, oryginalną. Niestety problem pozostał. Kilka dni temu znów na autostradzie wyskoczył błąd- skontroluj układ wtrysku paliwa a chwilę pózniej skontroluj układ wydechowy. Od tego momentu samochód zrobił 1200 km i jedzie tak jak powinien, nie stracił mocy, odpala itp.

Ten błąd o wydechu to prawdopodobnie niski poziom czynnika w klimatyzacji- dziwne, ale wyczytałem, że tym to się potrafi objawiać .

Co do błędu o wtryskach już nie mam pojęcia... Czujnik ciśnienia doładowania wymieniony, turbina także a mi już brak pomysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do ASO, po podłączeniu pod komputer wyszło, że trzeba wymienić czujnik ciśnienia doładowania. Tak też zrobiłem, wymieniłem na nowy oryginalny BOSCH. Minął tydzień i ten sam komunikat znów się pojawił.

 

Trzeba reklamować diagnozę w ASO

Czy dużo jeździsz po mieście, na krótkich dystansach ??

(Meganka ma wahania mocy. Przy ruszaniu czasem jest trochę zamulona, po czym po kilku dniach znowu ma tyle mocy ile zawsze...)

Czy silnik nie bierze oleju lub czy nie jest mokry układ dolotu i wylotu ??

Czy układ dolotu jest szczelny ??

Sprawdzić stan EGR, czy Fap się wypala ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Andrzej-2010

Wymieniony filtr paliwa, powietrza, oleju. Oleju nie bierze, silnik jest suchy, wszystko wymieniane na bierząco. Ja jestem maniakiem na punkcie samochodów i staram się aby wszystko było wymieniane na czas i na dobrych podzespołach. Tak też jest w przypadku tej Meganki.

Tak, czasem traci dynamikę przy jeździe i przy ruszaniu- muszę dodać więcej gazu żeby się rozbujać. Wcześniej mi się tylko wydawało, że tak jest, le teraz jestem już tego pewien i nie wiem gdzie szukać problemu...

 

Dodano: 18 cze 2017 - 18:05

Zapomniałem napisać:

codziennie jeździ po mieście (wrocław) czyli hamulec, gaz, hamulec, gaz.

ma FAP ale nigdy nie widziałem komunikatu aby się z automatu wypalał

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ;

-co jakiś czas dać mocno po garach ,

-stosować odpowiedni olej o specyfikacji RN0720,

-stosować olej 2T do paliwa,

-przestudiować temat i jak będzie po bólu, tam opisać swoją przygodę z Fap-em ;Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ;

-co jakiś czas dać mocno po garach ,

-stosować odpowiedni olej o specyfikacji RN0720,

-stosować olej 2T do paliwa,

-przestudiować temat i jak będzie po bólu, tam opisać swoją przygodę z Fap-em ;Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Dostaje w pedał raz w tygodniu po autostradzie.

Do silnika leje olej 5w30 ELF

Co do FAP to wywaliło mi błąd- skontroluj układ wydechowy. Po podłączeniu pod kompa wyszedł oczywiście filtr cząstek stałych.

Myślisz, że wywalenie filtra coś da? Koszt Ok 1200 zł.

Jakiś czas temu najpierw pojawił się komunikat skontroluj układ wtrysku..... a kilkanaście km dalej jazdy po autostradzie układ wydechowy.

 

Dodano: 18 cze 2017 - 22:31

Zdjęcie po podłączeniu pod kompa po pojawieniu się obydwu błędów.

post-99620-0-00898200-1497817825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać po garach, to znaczy przez dłuższy czas utrzymywać wysokie obroty silnika, a ograniczyć ilość krótkich jazd po mieście, bo będziesz miał kłopoty. Auto o takiej pojemności, nie nadaje się do jazd krótkich po mieście. Olej 5W30 ELF - ale czy o specyfikacji RN0720?? i nie wywalać, tylko doprowadzić do pełnego wypalenia Fap-a.

Stosować olej 2T do paliwa - przeczytaj ze zrozumieniem zalecany temat.

Przeprowadzić diagnozę za pomocą clipa - który powie Tobie o stanie filtra Fap-a i kiedy miało miejsce ostatnie wypalenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podczas dłuższej jazdy przy prędkości 140-170 wyskakuje błąd wtryskach. Co do jazdy po mieście to dziennie robię Ok 5 km w jedną i 5 km w drugą stronę. Ten olej 2T do paliwa to jakaś mieszkanka którą trzeba wlewać co jakis czas do baku?

Co do filtra to wypalenie to koszt Ok 800 zł a wyciągnięcie to Ok 1200-1300. Co radzisz? Czy wypalenie da rezultat czy po czasie problem wróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!