Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę działania amortyzatora tylnego


Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie działanie amortyzatora jest normalne, czy też kwalifikuje się on do wymiany?

 

 

Podczas jazdy po wybojach z tyłu po prawej stronie słyszę stukanie - zdemontowałem więc amortyzator w tym miejscu, by zobaczyć jego działanie - da się go wcisnąc dość szybko i słyszać wtedy uderzenie o siebie elementów amortyzatora.

Jeżeli położyć go do góry nogami w pionie (tzn., że opiera się on na części, którą przykręca się w miejscu wnęki koła), to po wcisnięciu amortyzatora element przykręcany do wahacza nie wysuwa się, natomiast przekręcając go do normalnej pozycji w pionie będzie się on powoli wysuwał pod własnym ciężarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to jest prawidłowa praca amortyzatora -wciska się lekko a przy rozciąganiu ma stawiać opór .Wydaje mi się ,że tego stukania trzeba szukać dalej tzn sprawdź tuleje i inne elementy w tylnym zawieszeniu.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie sprawdza amortyzatorów. Obróciłeś go korpusem do góry, i po prostu się zapowietrzył.

Jest to normalne zjawisko przy amortyzatorach dwururowych. Obróć go i przepompuj tak jakby był zamontowany w samochodzie.

Większość amortyzatorów ma większe siły tłumienia na odbiciu.

Nie widać na nim wycieków więc raczej amortyzator jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam podobny problem. Już 5 mechaników szukało powodu mojego problemu. Jeden znalazł kamień, a drugi pękniętą sprężynę, ale problemu nie rozwiązali. Chodzi o to, że coś strasznie hałasuje w tylnym zawieszeniu, wydaje mi się, że jest to konkretnie tylne koło, po stronie pasażera, kiedy nim przejadę przez nierówność, wtedy hałasuje, jak jest to koło od strony kierowcy - nic. Wszyscy mechanicy zgodnie twierdzą, że zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie, i nic by nie robili. Na szarpakach, jak na złość, nie hałasowało, ale kiedy jadę na kostce brukowej, na spowalniaczach lub drodze kiepskiej jakości, auto dalej sobie pokrzykuje. Dźwięk jest raczej metaliczny, stukanie, jak rurka o rurkę. Panowie, poradźcie coś, bo już rozkładam ręce, a odbiera mi to radość z jazdy, a i przechodnie niekoniecznie muszą mieć ochotę tego słuchać. :P

Dzięki i pozdrawiam.

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik tak, dwukrotnie, bo cały wydech i katalizator były na nowo robione. Facet mówi, że już lepiej nie ustawi. Blachy dzisiaj miałem sprawdzane. Niektóre były luźno. Mechanik podokręcał, ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak wygląda górne mocowanie tynich amortyzatorów. Jeżeli się oberwało to czasami osłona tłoczyska która jest metalowa tłucze o korpus.

Sprawdź też jak wyglądają dolne mocowania tzw. silentblock'i amortyzatorów. Jak wybiła się guma to właśnie będzie taki dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz trochę poszarpać w/w kołem. I możliwe, że mam trop. Chyba mam pasażera na gapę, w postaci kamienia, który mógł gdzieś wskoczyć na tylną belkę, lub coś w ten deseń. Jutro wracam do mechanika, aby rzucił okiem na podnośniku, bo z poziomu lewarka to nic nie wskóram. Dam znać, co i jak.

Pozdrawiam,

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! I Panie! :-) Udało się! I to na niezłym farcie. Byłem ostatnio u jednego mechanika (4 albo 5  warsztat z kolei, który się tym zajmował, wcześniej ludzie rozkładali ręce), szukał on i jego człowiek. Szukali i szukali. Znaleźli pękniętą sprężynę. Ale to nie ona, coś dalej stukało. W końcu trochę się poddali. Kazali mi pojechać na szarpaki, i tam szukać, później ewentualnie wrócić do nich, poszukają dalej, jeśli coś bym usłyszał na szarpakach. Ale ja już wcześniej byłem na szarpakach, i jednoznacznie nic nie wyszło. Choć, facet, który wtedy (na szarpakach) oglądał moje auto, dobrze szukał, i poniekąd rozwiązał mój problem, tylko nie do końca. :-) Znalazł kamień, który leżał na/w osłonie/obudowie drążka w tylnej belce. Lecz coś dalej waliło niemiłosiernie. Wspomniany na początku tej wypowiedzi mechanik, miał oddzwonić, abym mógł znowu podjechać na poszukiwania. Czekając na telefon, znalazłem trop, gdyż coś mnie pokusiło, aby samemu poszarpać kołami. Okazało się, że coś się tam kołysze, hałasuje. Po przejechaniu odcinka przestawało, kiedy znów szarpałem. Kolejna trasa i ponowne stuki podczas szarpania oponą. Dźwięki raz z jednej strony, raz z drugiej. Pomyślałem, że to musi być coś luźnego, zapewne kolejny kamień, który lata od strony do strony. Mechanik nie miał czasu, więc pojechałem na tę samą SKP, gdzie byłem wcześniej. Opisałem problem na nowo (inny pracownik). Facet zaczął sprawdzać, szarpać, oglądać - i nic. Zasugerował jedynie uchwyty klocków hamulcowych. Aby mi je pokazać, poprosił, abym zszedł do kanału. Stwierdziłem, że skoro już tam jestem, to szybko przelecą ręką po otwartych elementach, i znalazłem gagatka. Od teraz jest błoga cisza. A całe zawieszenie mam sprawdzone przez 5 warsztatów, a w nich 7 mechaników, haha. :-) Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest igła i nie ma co robić. :P 

Pozdrawiam,

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciek2010 napisał:

i znalazłem gagatka. 

Czyli co, drugi kamień?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!