Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żaróki LED jako drogowe/mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj byłem u mojego znajomego, który również jeździ Megane 3. Gdy odpalił auto ku mojemu zdziwieniu jego światła zaświeciły naprawdę na biało, świecą naprawdę ładnie.

Chciałbym usłyszeć parę opinii na temat tych żarówek, z tego co mówił to jeździ już na nich trochę i nie oślepiają innych i świecą dużo jaśniej niż zwykłe h7, które miał poprzednio.

Oto link: http://allegro.pl/zestaw-led-cob-h7-72w-8000-lm-zarowki-dzien-noc-i6540387567.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia pierwsza i najważniejsza - poproszę homologację do nich.

Opinia druga - fajna przebitka od chińczyków.

 

Trzeba było sprawdzić jak daleko takie światła świecą, bo to że stoisz przy kloszu i jest jasno to jeszcze nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamontowałem do mojego samochodu oryginalną instalację Xenon z układem poziomowania, to zastanawiałem się nad LED. Zalety - ładny wygląd i kolor światła - i to tyle. Wady - Nie legalne, będzie parował reflektor w zimę- za mało dają ciepła, pisali o tym na forum, słabe światło przed samochodem. To chyba najważniejsze, w nowych samochodach które mają ledowe światła, z tego co zauważyłem, przeważnie są dwa ledy na reflektor żeby światła było więcej- mowa o światłach mijania.

Są filmiki na necie jak porównuje w megance 3 żarówki i ledy. W megance pierwszej generacji namówił mnie kolega na żarówki xenon H4, po tygodniu sprzedałem to dziadostwo dalej w świat. Poza wyglądem nie było żadnych korzyści. No i stres gdy stała policja był wspaniały. Czy zatrzyma czy nie... He he :D

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, że świeca dużo lepiej niż moje night breakery, homologacja swoją drogą to raczej sprawa indywidualnie kierowcy, ważne, że nie ośleepiają innych. Moim zdaniem świecą super, ale wolę dopytać, bo nie powiem ale mam chętke żeby to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne, że nie ośleepiają innych.
Ale skąd to wiesz?

Czy oślepiania kierowcy zawsze mrugają, machają czy strzelają do oślepiającego? Chyba nie. Obstawiam, że raczej nikt nie kiwnie nawet palcem, bo strach się dziś zatrzymać i uwagę zwrócić na coś.

Dziwne myślenie z tym "brakiem oślepiania". Raczej próba własnej wymówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologacja swoją drogą to raczej sprawa indywidualnie kierowc

Nie prawda. Homologacja to mniej więcej to, że dana lampa z konkretnym typem źródła światła nie oślepia, a reflektor prawidłowo oświetla drogę.

Jeśli zmienisz typ źródła światła, dasz inny, już jest po homologacji. Jak zatrzyma cię policja to mogą zatrzymać dowód rejestracyjny, niestety rzadko się to zdarza.

Auto z niewłaściwym oświetleniem nie powinno przejść przeglądu na SKP, niestety i w tym przypadku również rzadko się to zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy czy oślepiają bo czytałem dużo tematów na ten temat... Świecą całkiem spoko światło też równo rozprowadza, może to zależy od typu tych ledów, ale jestem pozytywnie zaskoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem pewien, ale w przypadku kolizji ubezpieczyciel mógłby odmówić wypłaty odszkodowania gdyby wychwycił podczas oględzin, że było niehomologowane oświetlenie. Bo mogło mieć wpływ na widoczność auta itp. itd.

Może i fajnie wygląda, ale lepiej sobie daruj. Ja do Megany zamontowałem jakieś żarówki Philips mocniejsze i powiem, że bardzo ładnie to świeci. Z tymi LED możesz mieć problem z widocznością podczas jazdy w nocy. Tak mi mówił kolega, który sobie takie zakupił kiedyś. Ładnie wyglądają, fajny bajer ale na tym koniec. Światło jest z nich niewystarczające do jazdy w nocy podobno. Tu zaznaczam, że to opinia mojego kolegi, który zamontował coś takiego zamiast zwykłych żarówek H7.

Spróbuj na własne ryzyko.. i napisz opinie koniecznie później.

Edytowane przez maro81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podeślij fotki jak to świeci w następujących sytuacjach:

1) jak wygląda klosz z bliska, i jak z daleka (tak jakbyś jechał przeciwka)

2) jak wygląda to z pozycji kierowcy w nocy (zasięg świecenia)

3) jak wyglądają kąty świecenia (stań przy ścianie w nocy, w miarę blisko tak by było widać "odcięcie" typowe dla żarówek H7 i H4)

 

Jeżeli na tych fotkach będzie to wyglądało dobrze i bezpiecznie, być może przekonasz mnie i kilka osób na tym forum do tego wynalazku... jak na razie jestem mocno sceptyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te LED'y w mijania/drogowe to jest pic na wodę - "świecą psu w d..upę" - jedź takim na SKP i na maszynie niech sprawdzą rozkład światła - na 100% będzie różny od H7.

Wypróbowane na Golfie V, Mazdzie 3, Lagunie II i w kilku jeszcze (z wyglądu bardzo podobne do tych co pokazałeś) - w każdej lampie rozkład światłą był niezgodny z rozkładem z H7.

Co do zasięgu - w którymś było nawet OK, ale w pozostałych świeciły dużo bliżej.

Druga sprawa to homologacja - DR od ręki zabrany przez Policję - jak wychwycą.

Co do oślepiania - wsadź w jedną lampę H7 w drugą tego LED'a i stań 10m przed autem - zobaczysz różnice.

Trzecia sprawa - przebitka do aliexpress piękna - na ali takie wynalazki są nawet po 5-9$ - czyli ktoś zarabia ponad 100%.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!