Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6HDI - ktoś zna ten silnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zna może silniki 1.6HDI, konkretnie tutaj chodzi o Citroena C4 z 2006 roku, ale chyba Peugeot też takie montował. Znajoma ma na oku takie auto. Wiecie może jak te silniki się sprawują i czy są kosztowne w serwisowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dobre opinie zbiera, jednak licz się z tym że 11 letni diesel to może być skarbonka z racji kosmicznego przebiegu, cofniętego tradycyjnie na 180 tyś km, ewentualnie 220 tyś km. W Google znajdziesz pełno informacji prasowych odnośnie silnika 1.6 HDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem trochę o tym silniku w internecie już. Nie wiem jaka moc, muszę dopytać znajomej. Generalnie czy faktycznie w tych silnikach montowane były dwa rodzaje wtrysków, albo od Boscha albo od Siemensa? Z tego co wyczytałem układ Siemensa jest strasznie kosztowny w naprawie, czy to prawda i jeśli już lepiej szukać wersji z wtryskami Boscha? Koło dwumasowe i FAP są w tych silnikach, nie ma czy różnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie wtryskiwaczy- sa Siemensa bądź Boscha. Sprawdzisz to po vinie. Ja kupując mojego peuegeota wzialem vin i zadzwoniłem do Aso Jeżeli auto z niepewnym przebiegiem to tylko Bosch, elektromagnetyk, bezproblemowa regeneracja (mnie to kosztowalo 1400 pln.

Najlepiej szukac 1.6 hdi 90km, bez fap, dwumasu i turbo ze stala geometria. Jezdzi to tak sobie, spala niewiele.

Wazne, po zakupie, trzeba sprawdzić przewod smarującu turbo, dolna sruba może posiadac sitko, które jak się zapcha, to turbo zatarte.

Egr można zaslepic bez ingerencji w kompa, zmiany w BSI, itp., po prostu zaslepiasz i tyle.

 

Aha, wymiana swiec zarowych w 1.6 hdi to dramat. Sa one z tylu silnika, praktycznie nie widoczne. Ja wymieniałem przy przebiegu 190 tys km. Jedna się urwala. Żaden magik od awaryjnego wyciągania swiec nie chciał się tego podjąć.

Mojego kupiłem z przebiegiem 102 tys km (auto z polski z pelna historia) i do 190 tys km nic się nie dzialo, potem swiece, regeneracja wtryskow, zaslepienie egr. Teraz ma 212 tys i zona dalej jeździ w kolo komina.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka jeździ autem w zasadzie tylko do pracy, ale są to spore dystanse bo około 60km łącznie codziennie, głównie trasa. O tym, że do ~200 tysięcy km jest w miarę spokojnie też czytałem, a później zaczynają się jazdy ;) Dzięki za informacje, przekażę. Chciałem się tylko dowiedzieć czegoś o tym silniku tak bezpośrednio od użytkownika, bo wiadomo jak to z opiniami w internecie. Kupują trupy, a potem jadem rzucają na samochód. Koleżanka jest z Poznania i tam szuka auta, więc tylko korespondencyjnie mogę jej coś doradzić. Dziękuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zależy jak trafisz. W moim przypadku silnik 1.6 HDI okazał się katastrofą. Najpierw problem z wtryskami, następnie rozrząd jakimś cudem się zerwał 20 000 po wymianie, potem siadła turbina z pompą oleju. Może po prostu trafiłem na jakiś zakatowany silnik aczkolwiek drugi raz bym go nie kupił.

Inna sprawa z 2.0 HDi, 90 km z Xsary Picasso silnik ma przejechane 5200 000 km, 0 problemów z braniem oleju, turbiną, i nie ukrywam, że samochód pracował w ciężkich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!